Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо реформування сфери паркування транспортних засобів", прийнятий Верховною Радою 21 грудня минулого року. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Закон передбачає створення законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом введення фото-, відеофіксації правопорушень.

Також поширюється механізм притягнення до адмінвідповідальності особи, на яку зареєстровано авто, з зафіксованими в автоматичному режимі порушеннями правил дорожнього руху, за випадки порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, в тому числі за несплату вартості послуг паркування.

Повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення і здійснення тимчасового затримання транспортного засобу, згідно з документом, повинні інспектори з паркування.

Популярні новини зараз

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Дан Балан показав Тіні Кароль, що таке справжній "Скандал"

Показати ще

Удосконалено розміри штрафів за порушення правил парковки. Передбачено 50% знижки в оплаті штрафів за зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису порушення при їх сплаті протягом 10 банківських днів.

Законом встановлюються всі випадки значної перешкоди дорожньому руху або створення загрози безпеці руху, особливо якщо транспортний засіб поставлено на проїзній частині в два або більше рядів, залишено в заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки на виділеній смузі руху громадського маршрутного транспорту або велодоріжці.

Після тимчасового затримання авто передбачено невідкладне інформування Нацполіції з зазначенням часу і місця, куди евакуйовано транспортний засіб, розміщення цієї інформації на офіційному сайті виконавчого органу місцевої ради, а також інформування про евакуацію авто на мобільні телефони власників.

Повернення затриманого транспортного засобу буде відбуватися невідкладно після сплати штрафу і вартості послуги з його транспортування, зберігання.

Для зручності оплати за паркування та ефективного контролю її здійснення створюється законодавча можливість введення рішеннями органів місцевого самоврядування автоматизованої системи контролю оплати паркування.

Закон набирає чинності через 180 днів з дня його опублікування.

Президент підписав закон про нові правила паркування

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що київський коп посоревновался за звання когута паркування.