Нова самохідна гаубиця "Богдана" українського виробництва, є нестреляючим зразком, на якому не відпрацьовані основні моменти, необхідні для САУ. Про це у колонці на dsnews.ua написав військовий експерт і публіцист Михайло Жирохов. Він підкреслив, що перед парадом до Дня незалежності був показаний по суті тестовий зразок САУ, що став предметом критики.

"До речі, майже ніхто не звернув увагу на гучну заяву міністра оборони Полторака про те, що 10 серпня "ухвалить рішення про прийняття на озброєння САУ "Богдана". І що? Заяви офіційно про прийняття на озброєння немає і після 10-го. З однієї простої причини - брати нічого. Найголовніше - знаряддя по всій видимості не стріляло. Що в принципі зрозуміло - виробництва знарядь такого калібру в Україні ніколи не було і його налагодження йде не без складнощів", - пояснив він.

"Досить неоднозначним вигляд і база - КрАЗ з російським двигуном, що явно не вкладається в концепцію замкнутого циклу виробництва. Створюється стійке враження, що показали через те, що потрібно було щось показати. Так що всерйоз обговорювати якісь характеристики принаймні рано", - пояснив він.

Популярні новини зараз
Донька відомої чернівчанки 20 хвилин безжалісно вбивала маленького сусідського песика Росіяни в Криму зазнали найбільших втрат з часів Другої світової війни: їхня боротьба практично закінчена Невідомий "увів" 20-річну Лізу Чічуа просто перед Іраклі Макацарія: "Справжній принц" Андрій Єрмак передбачив ситуацію на фронті в найближчі кілька місяців, Україна має час до зими
Показати ще

"До сьогодні в країні не вироблялися ствола калібром понад 30 мм. Мабуть, останні три роки завдяки закупівлі верстатів і найголовніше технологій це зробити вдалося. До того ж останній рік ми спостерігаємо і великий прогрес у виробництві порохів і боєприпасів", - написав Жирохов.

Одночасно з цим експерт підкреслив, що на прикладі "Богдани" вже можна помітити досягнення української "оборонки" - це в першу чергу вітчизняний нарізний ствол.

"Таким чином, наша країна йде в тренді світової тенденції - майже повної відмови від буксируючої артилерії і упор на колісні зразки", - підкреслив експерт.

За словами позаштатного радника президента України, помічника міністра оборони Юрія Бірюкова, гаубиця має робити шість пострілів в хвилину, а дальність її стрільби згідно з технічним завданням становить понад 40 км осколково-фугасными снарядами і понад 50 км – активно-реактивним снарядом.

Нагадаємо, 10 серпня в мережі з'явилося перше публічне фото нової української 155-мм самохідної артилерійської установки "Богдана".

Як повідомляв портал "Знай.uа", експертизи підтвердили повну відповідність сплаву стовбура нової самохідної гаубиці "Богдана" необхідним вимогам.

Також "Знай.uа" писав, 10 серпня, Міністр оборони України Степан Полторак перевірив готовність військовослужбовців і техніки Збройних Сил України до проведення параду 24 серпня у Києві на честь Дня незалежності України.