В ніч з 15 на 16 вересня страшна пожежа у таборі "Вікторія" в Одесі убила трьох дівчаток: Сніжану Арпентій, Софію Мазур і Настю Кулинич. Всі вони жили в одній кімнаті на другому поверсі дерев'яного корпусу. Під кімнатою дівчаток і сталося загоряння. Вдалося врятувати всіх, крім трьох.

Після вогняного спалаху від зразково-показового табору "Вікторія" залишилися лише металеві сходи. Досі він стоїть закритим, наочно демонструючи всю недбалість та байдужість чиновників.

У вересні 2018 виповниться рік, як сталася страшна трагедія. Суди йдуть досі, а вирішити так нічого і не вдалося. Директор табору Петрос Саркісян єдиний, хто перебуває в СІЗО.

Мама загиблої дівчинки Сніжани Арпентій, Світлана, розповіла в інтерв'ю OBOZREVATEL про те, як просувається справа.

- Світлана, скажіть, все-таки встановлена причина пожежі в таборі "Вікторія"?

Популярні новини зараз

Узбережжя "засіяло" статевими органами, поціновувачі "полунички" в захваті, фото 18+

Яке свято 14 грудня: що потрібно обов'язково зробити в цей день

Соколова виявила дещо дивне у справі Шеремета, журналістка зробила різку заяву

На Україну суне аномальна зима: синоптики стривожили прогнозом на грудень

Показати ще

- Ні, так і не встановлена. А що вони можуть говорити, в Києві робили експертизу, а причину не встановили, нічого не кажуть. Вони досі не знають, від чого згоріли наші діти.

- А як ви вважаєте, яка причина пожежі?

- Батьки кажуть, що можливо було замикання. Працівники табору стверджують, що художній керівник танцювального ансамблю Єгорова забула вимкнути кип'ятильник, коли всі дорослі пішли на планірку в інший корпус. Версії є, але стверджувати я не можу, не знаю. Для себе я зробила висновок, що я віддала свою дитину в табір саме з керівником з танців, і у неї в кімнаті сталася пожежа.

- Ви пробували розмовляти з нею, що вона говорить?

- Вона не була в кімнаті. Вона стверджує, що кип'ятильник був холодний. Хоча інші працівники кажуть, що коли всі бігли гасити пожежу, то чули, як вона говорила, що забула вимкнути кип'ятильник. Як саме було насправді - я не знаю.

- Повинні були проводити ексгумацію тіл дівчаток, батьки побоювалися, що їх могли переплутати. Які результати?

- Так, ексгумацію проводили, а ДНК-експертизу робили в Дніпрі. ДНК підтвердила, що тіла не переплутані. Тому що стверджувати хто чия дитина з того, що залишилося від наших дітей, складно. У нашому випадку покладалися тільки на ДНК. Толком тіла немає: ні черепа не знайшли, ні зубів, ні кісток. Всі дівчатка поховані в Одесі.

- Діти скаржилися на те, що в таборі когось струмом било в душі, були проблеми з сигналізацією?

- Моя дочка не скаржилася. Але інші діти скаржилися виховательці і нашому керівнику Єгоровій. Вони попередили електрика, він приходив, і сказав дітям - одягайте гумові капці і все буде в порядку. Але ж це не відповідь! Причину не усунули. Сигналізація систематично спрацьовувала. Був батьківський день 10 вересня, ми як раз були там. В той день спрацювала сигналізація і вожата Олена Адамська її відключила, і більше її не вмикала. Це був останній день, коли працювала сигналізація.

Весь наступний тиждень і в ніч пожежі вона не працювала. Ми-батьки, які відпустили своїх дітей, не знали що там стільки проблем. І що наші діти живуть там без сигналізації і навіть без нагляду дорослих вночі. Наша вожата Анна Чернова проживала в іншому корпусі, і діти навіть не знали в якому номері. Вночі в корпусі була тільки Тетяна Єгорова, керівник танців.

- Яка роль директора табору Саркісяна у цій трагедії?

- Він знав про всі порушення і дав дозвіл на поселення дітей в ці дерев'яні будиночки. Він винен. Він зараз знаходиться в СІЗО. Хоча адвокати наполягали, щоб Саркісяна відпустили під домашній арешт. Його захисник сказав: "Наш підзахисний погано себе почуває. І те що загинули діти, не привід його тримати в СІЗО. Уявляєте! Він потім підійшов і вибачився. Я йому сказала, що ви адвокат, думайте, що ви говорите.

- А до Янчик, дівчини, яка відповідала за пожежну безпеку в таборі, у вас є претензії?

- Ми спочатку претензій до неї не пред'являли. Дівчинка не була проінструктована по техніці безпеки сама. А її затвердили на цю посаду. Без досвіду, без освіти. Їй сказали що на тиждень, а фактично вона затрималася надовго. Підставили людину, молоду дівчинку, сказали, щоб надалі думала, на що погоджуватися.

- Що ви думаєте про чиновників Одеської мерії, про мера Труханового, його заступника Цвірінька. Винні вони в трагедії?

- Звичайно, винні. Це ж вони будували це все. Але по справі проходить тільки заступник Цвиринько. Вона вже ознайомилася з матеріалами звинувачення. І 31 липня буде перше засідання по Цвірінько. Чомусь розділив справи - Саркісян окремо, Цвірінько окремо. Це вимотує нас батьків.

- Ви вірите в те, що суд покарає винних?

- Я дуже на це сподіваюся. А вірити... Хіба після того, що сталося з нашими дітьми, хіба можна у щось вірити? Якщо там були дорослі, пожежники не перевірили, вихователі не зрозуміли, кого рятують. Хіба можна у щось вірити, якщо так халатно ставляться до життя дітей.

- Що зараз з табором, він працює?

- Ні, він заарештований. Хоча мерія подавала заяву про зняття арешту, та ми, батьки, і потерпілі категорично проти цього. Ще йдуть суди, як можна зняти арешт. Наш адвокат каже, що суди будуть тривати ще вісім місяців. Тому що ще не допитано велику кількість потерпілих дітей та їх батьків. Там багато треба досліджувати.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) заявили, що причина смертельної пожежі в дитячому таборі "Вікторія" в Одесі, включений кип'ятильник в одній з кімнат вихователів.