“Наш край” вимагає від уряду негайно зупинити приватизацію державних підприємств енергетичної галузі, щоб не допустити нового зростання тарифів на електроенергію, тепло та гарячу воду. Про це йдеться у зверненні до КМУ співголови партії “Наш край” Олександра Мазурчака.

За його словами, у разі продажу урядом державних енергокомпаній, вчергове зростуть тарифи на електроенергію, тепло та гарячу воду.

“У восьми областях України влада планує продати електро та теплогенеруючі, а також енергорозподільчі державні підприємства. Все це відбуватиметься під назвою “велика приватизація”. От тільки “великими” після продажу держпідприємств стануть одразу тарифи на електроенергію та тепло, діри у бюджеті кожного українця та надприбутки олігархів – майбутніх власників стратегічних енергокомпаній. Приватизацію потрібно негайно зупинити”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він переконаний, уряд вчергове доводить, що працює не на українців, а на збагачення олігархів.

“Вже сьогодні приватний бізнес контролює значну частину виробництва теплової та електричної енергії, і це відчуває кожен українець через необґрунтовані тарифи. Уряд скасував держрегулювання цін на продукти харчування, що теж посилило вплив монополістів на ринку. Тепер влада планує вчергове залізти у кишені українців та забрати останнє через підвищення тарифів, яке обов’язково відбудеться після продажу стратегічних енергопідприємств”, – наголосив Олександр Мазурчак.

Популярні новини зараз

Комунальні тарифи та ціни весни: що подорожчає вже з 1 березня

У Москві виявили труп 20-річної українки: померла з голоду

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

Він додав, що ситуацію загострить ухвалення так званих стимулюючих тарифів.

“Держава за рахунок наших коштів гарантує власникам обленерго певний відсоток на модернізацію мереж та обладнання. Як засвідчив попередній досвід, ніхто з них не здійснював модернізацію мереж та обладнання – вони виключно збагачувалися на підвищених тарифах”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Як відомо, Фонд державного майна України очікує на передачу 893 підприємств, визначених Міністерством економічного розвитку і торгівлі, для початку процедури приватизації. Балансова вартість їхніх активів понад 189 млрд гривень. Зокрема, оголошено про плани продажу державних пакетів акцій Миколаївської (99,9%), Дніпровської (99,9%) та Херсонської (99,8%) ТЕЦ, Запоріжжяобленерго (60%), Миколаївобленерго (70%), Тернопільобленерго (50,9%), Харківобленерго (65%), Хмельницькобленерго (70%) та Черкасиобленерго (46%).