Центр контролю і координації припинення вогню, до якого входять представники України, Росії та бойовики, передбачений Мінськими угодами і працює в Донецькій області з 2014 року. На думку директора військових програм Центру Разумкова Миколи Сунгуровського, рішення Москви відкликати своїх представників - чергова спроба перекласти проблеми з хворої голови на здорову.

"Проте, для нас це дуже тривожний сигнал. За цим формальним приводом може ховатися намір Кремля підвищити інтенсивність конфлікту на Донбасі. А потім, посилаючись на те, що їх представників немає в цій спільній групі, можна спокійно в усьому звинувачувати Україну. Мовляв, їм не дають проконтролювати ситуацію, Київ нібито позбавив їх такої можливості, і тому українські представники тепер в цьому центрі що хочуть, те й роблять", - висловився Сунгуровський у блозі для NV.ua.

Він зазначив, що для українських військових така поведінка Росії не є новиною. Генеральний штаб України був обізнаний про такий можливий розвиток подій, а військові завжди готуються до гіршого, і не лише до таких "подарунків" з Росії.

"Українські військові були давно готові і до підвищення активності диверсійно-розвідувальних груп противника, і до підвищення активності бойовиків на лінії розмежування", - зазначив експерт.

У прес-центрі штабу АТО вже повідомили, що в останні дні бойовики активізувались. Сунгуровський пов'язує це з тим, що незабаром - обмін полоненими.

Популярні новини зараз

Які зміни очікують українців з 1 серпня - все через пандемію

Заміжня Оля Цибульська заговорила про курортний роман: "Вже горить"

Тіна Кароль у прозорій сукні зробила українцям несподіваний сюрприз: "Вибух драйву"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Показати ще

"Те, що ми зараз спостерігаємо, це вже звична для нас тактика Росії - підвищувати ставки під час переговорного процесу, щоб Україна пішла на поступки і прийняла їх умови", - підсумував Сунгуровський.

Однак він не в змозі спрогнозувати, чи відбудеться обмін, адже дії російської сторони непередбачувані.

Дивіться: бойовики внесли нових людей до списків на обмін полоненими

Як повідомляв портал "Знай.ua", Генасамблея ООН затвердила резолюцію про порушення прав людини в анексованому Росією Криму.