Президент Росії Володимир Путін відвідав анексований Крим 18 листопада. Він був присутній на відкритті пам'ятника Олександру III в парку Лівадійського палацу в Ялті, де імператор помер у 1894 році.

Відповідні знімки надала прес-служба глави РФ.

Автором чотириметрового монумента став скульптор, голова Спілки художників, народний художник - Андрій Ковальчук. За версією "Новини Криму", на церемонії не обійшлося без урочистої промови, де Путін назвав імператора людиною сильного характеру, мужності і незламності волі. На захід зігнали студентів, нахимовцев і учнів військових закладів.

Місцеві ЗМІ також повідомили, що на церемонії навіть включили неофіційний гімн Російської імперії.

"Олександр III любив Росію і вірив у неї. І відкриваючи сьогодні пам'ятник, ми віддаємо належне його справам, звершенням і заслугам. Висловлюємо свою повагу до нерозривн історії нашої країни, людям всіх звань і станів, які чесно служили вітчизні. Упевнений, що нинішнє і майбутні покоління, як і наші великі предки, зроблять все для благополуччя і процвітання вітчизни", – заявив Путін.

До приїзду глави РФ місцева "влада" добре постаралася. Щоб, як личить його зустріти, перекрили рух на трасі навколо Ялти, в самій Лівадії і на вулиці Блюхера. Місто буквально кишіло поліцейськими.

Як повідомляв портал "Знай.uа", прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков поскаржився, що главу РФ близько 50 разів намагалися підірвати по дорозі в Санкт-Петербург.


Репортаж: Путін відкрив пам'ятник Олександру ІІІ