Незважаючи на те, що протягом довго часу мусується інформація про можливий масштабний наступ путінських військ на Україну, експерти вважають, що наразі не варто цього очікувати. Однак пильність втрачати не потрібно і зміцнювати оборону.

Так, експерт з питань безпеки, генерал-лейтенант Василь Богдан вважає, що Росія посилює свою військову присутність на кордонах з Україною, щоб шантажувати та залякувати.

"Ця інформація (про можливий наступ, - ред.) мусується вже тривалий час. Протягом останніх двох років Росія посилює свою військову присутність в прикордонних з Україною районах, мета цього очевидна. По-перше, це шантаж української сторони з тим, щоб примусити до поступок - і в нормандському форматі, і в мінському. По-друге, це залякування світової спільноти в тому відношенні, що Росія прагне таким чином показати свою міць ", - зазначив експерт в інтерв'ю Апострофу.

Дивіться: російська військова техніка 7 квітня була помічена біля кордону України біля Ростовської області

За словами Богдана, ці речі не пов'язані з плануванням якихось широкомасштабних наступальних акцій проти України, тому що недавні санкції США проти Росії виявилися досить болючими. Так, Росія в черговий раз опинилася в міжнародній ізоляції. З огляду на те, що відбувається в Сирії (хімічні атаки та інше), Сполучені Штати мають намір все-таки здійснити акцію відплати за це і продовжити санкції щодо Російської Федерації.

У той же час експерт підкреслив, що українська сторона і світова спільнота повинні досить серйозно поставитися до маніпуляцій і військових дій Москви. Крім того, українській стороні потрібно не втрачати пильність і зміцнювати оборонну міць. Також необхідно всіма можливими засобами (технічними та агентурними) посилити розвідувальну діяльність для з'ясування справжніх планів і намірів путінського режиму щодо України.

"У той же час я б не педалював ситуацію з приводу того, що Росія концентрує ці війська з метою швидкого в короткостроковій перспективі агресивного кроку щодо України. Хоча є певні ознаки цього: бойовики і кадрові військові, які зараз знаходяться на тимчасово окупованій території - і про це повідомляла українська розвідка - терміново позбавляються від паспортів громадян Росії і в обов'язковому порядку отримують "паспорти" так званих ЛНР / ДНР ", - сказав Богдан.

Росія тримає війська біля Українського кордону:Він уточнив, що це може бути свідченням як підготовки до якихось чергових військових операцій, так і того, що Росія хоче позбутися будь-яких слідів своєї присутності на цих територіях, щоб не дати світовій спільноті ніяких приводів звинувачувати путінський режим і пред'являти претензії особисто Путіну , який є військовим злочинцем.

Як повідомляв портал "Знай.ua", російські літаки здійснили вильоти з максимальним наближенням до державного кордону України та лінії розмежування.

Група російських стратегічних бомбардувальників відпрацювала умовні пуски крилатих ракет у напрямку материкової частини України

Повітряні сили ЗСУ зафіксували активізацію військових літаків Російської Федерації вздовж східного повітряного кордону України.