Зона відчуження вже багато років привертає десятки тисяч не тільки українських, а й іноземних туристів. Давайте розберемося, як потрапити до Чорнобиля, скільки це коштує і наскільки це безпечно для здоров'я.

Після вибуху четвертого реактора АЕС в 1986 році в Чорнобилі була створена закрита зона. Довгий час відвідування цього місця було під забороною. Але ось уже понад 20 років цей пункт призначення притягує до себе туристів, які можуть помилуватися радянським містом, або відчути себе героями фантастичного фільму, - пише сайт Факти ICTV.

Туризм відіграє важливу роль в подоланні негативних наслідків аварії, для закріплення її уроків і для відродження як самої зони, так і прилеглих до неї територій. Подорожі в Чорнобиль приваблюють людей не тільки тим, що це місто небезпеки і катастрофи, а й тим, що це занедбане місце, в якому зібралися страждання і енергетика жителів. На тему Чорнобиля існує багато фільмів і книг, тому туристи хочуть отримати гострі відчуття. Також, не варто забувати, що будь-який туризм приносить гроші в бюджет країни.

Популярні новини зараз

"Нова пошта" змінила тарифи на міжнародні посилки: як заощадити 25%

Розійшлися? Ксенія Мішина видалила Олександра Еллерта зі свого Instagram

Папа римський Франциск зажадав зупинити насильство на Донбасі: "З тривогою слідкую"

Суддя "Майстер шеф" Ектор Хіменес-Браво похвалився шикарним маєтком під Києвом

Показати ще

Сьогодні чорнобильський туризм привертає багато іноземців. Щорічно в гонитві за екстримом вони привозять в Україну понад 10 млн доларів. Найчастіше зону відчуження відвідують поляки, скандинави, англійці, американці, чехи і німці. З кожним роком інтерес до зони відчуження зростає. За інформацією Асоціації чорнобильського туризму, в 2017 році кількість туристів налічувала 49 750, дві третини з яких - іноземці, тоді як в 2016 році - 36 781, з них 24 492 - іноземці, а в 2015 році - 15 064 осіб.

Як потрапити?

Відвідати зону може громадянин будь-якої країни, якому виповнилося 18 років, і який не має медичних протипоказань для відвідування зони підвищеного іонізуючого випромінювання. З документів потрібен тільки паспорт. За словами піар директора компанії "Чорнобиль Тур" Світлани Прядко, створюються відповідні списки групи, подаються в Державне агентство управління зоною відчуження. Після цього формується дозвіл на перебування в зоні.

З 1 серпня 2013 за рішенням №282 Агентства управління зоною відчуження, всі туристи повинні оформляти страхування від нещасного випадку. Якщо турист не вказує окремо про необхідність в страхуванні, то воно оформляється автоматично разом з пропуском і програмою відвідування.

"Ми формуємо списки людей, які планують відвідати чорнобильську зону, потім ці списки перевіряються і підписується програма відвідин. Цей маршрут - узгоджений і перевірений, тому це вже багато років абсолютно безпечно. Перетинаючи пункт пропуску, туристи проходять через детальну систему контролю радіаційного забруднення, тому після відвідування зони взуття та одяг залишаються абсолютну чистими", - розповідає Світлана Прядко.

Відповідальний за групу туристів гід стежить за тим, щоб маршрут повністю збігався з програмою візиту, яка була підписана і згідно з якою Національна поліція України на КПП Дитятки пропускає автобус з групою на територію режимного об'єкту Чорнобильська зона, - розповідає Прядко.

Турист, який хоче відвідати зону відчуження повинен знати певні правила

Переміщатися в зоні відчуження дозволяється тільки з супроводжуючим, забороняється здійснювати самовільні відхилення від маршруту;

Фотографувати і знімати відео можна тільки з дозволу супроводжуючого;

Особи в нетверезому стані в зону не допускаються;

Забороняється залишати малюнки, ламати предмети зони;

Забороняється вивозити із зони будь-які предмети;

У зоні можна перебувати тільки в закритому одязі, забороняються короткі рукави, шорти, відкрите взуття, спідниці.

У зоні відчуження забороняється їсти, пити, палити на відкритому повітрі, торкатися до чого-небудь без дозволу супроводжуючого, збирати ягоди, гриби, сідати або лягати на землю, ставити особисті речі на землю.

Згідно з кодексом гостя Чорнобильської зони "Чорнобиль Тур", якщо ви порушуєте правила вам робиться зауваження, другий раз - попередження, третє порушення закінчується відправкою порушника в автобус, або закінченням екскурсії для всієї групи.

Що хочуть побачити туристи?

Місто Прип'ять, радар Дуга-1 (секретне містечко Чорнобиль - 2), і, звичайно, 4 блок (арка Об'єкт укриття) - це три основні об'єкти, які цікавлять туристів. Також село Копачі з його дитячим садком, з якого люди беруть емоційну складову.

Найбільш таємничим місцем, яке цікавить туристів, є Прип'ять. Розташоване це місто в трьох кілометрах від Чорнобильської АЕС. Це мертве місто вже кілька років привертає не тільки вчених, але і любителів гострих відчуттів. До аварії чисельність населення в Прип'яті склала 50 тисяч. Після вибуху АЕС час там зупинився. Туристів вражає порожнеча міста. Люди покидали Прип'ять, залишаючи свої речі на місцях. І навіть після стількох років можна побачити, як жили і що відчували місцеві жителі.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав історію жахливої ​​Чорнобильської трагедії.