Вінсент Ван Гог – один з найвідоміших, а нині найдорожчих художників. Незважаючи на те, що його картини коштують мільйони доларів, сам художник прожив життя у злиднях. Прожив він усього 37 років, і загинув 29 липня 1890 року. І в честь річниці смерті Вінсента Ван Гога, ми вирішили розповісти вам цікаві факти про художника.

Річниця смерті Вінсента Ван Гога: топ цікавих фактів про художника

Ван Гог хотів стати проповідником, як його батько. Він навіть зумів пройти спеціальне місіонерське стажування в забутому шахтарському містечку. Але після цього змінилися правила вступу і навчання для голландців стало платним. Це не на жарт образило Ван Гога і він покинув релігію.

Малювати Ван Гог почав аж у 27 років. Незважаючи на те, що багато хто говорить, що він був геніальним самоучкою, це було не так. В такому зрілому віці Ван Гог вже був арт-дилером, і навчався в декількох академіях мистецтв. Але його навчання тривало всього три місяці, після цього він відправився в Париж, де і почав малювати.

Картини художника мають медичне пояснення. Вчені говорять, що велика кількість різних відтінків жовтого в картинах Ван Гога можна пояснити великою кількістю ліків від епілепсії. До речі з'явилася вона у нього з-за розгульного способу життя, і величезної кількості абсенту.

Популярні новини зараз

Леонов з "Татусевих доньок" втратив маму: легенді театру було 85

45-річна Могилевська кардинально змінила стиль, українці оцінили: "Неймовірні образи"

Дан Балан розкрив правду про роман з Тіною Кароль двома словами

Молодий патрульний загинув у ДТП на мотоциклі, сумує вся Україна: залишилася дружина і двоє дітей

Показати ще

«Портрет доктора Гаше» Ван Гога – найдорожча картина в світі. Ну так було раніше, коли в 1990 році її за 82 мільйони доларів купив японський бізнесмен Риоей Саїто. Він заповів, що картина повинна бути кремована разом з ним, але цього не сталося. А де саме зараз знаходиться картина – невідомо.

Картини Ван Гога викрадали набагато частіше за інші. У 2013 році ФБР був представлений список найдорожчих картин, які зуміли викрасти. І перші дві – це картини саме Ван Гога: «Вид моря в Шевингене» та «Церква в Ньюнене». Кожна їх них оцінюється в 30 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що 29 липня відзначається річниця смерті Вінсента Ван Гога, в 2017 році, це буде 127 подібне свято.

СохранитьСохранить