Різдво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана – це одне з найголовніших християнських свят. Святкується воно щорічно 7 липня за новим стилем. Цей день, як вже можна було здогадатися, приурочений до дня народження великого пророка Івана Предтечі, який спочатку передбачив появу Ісуса Христа, а потім і зовсім хрестив його в Йордані.

Різдво Івана Предтечі 2017: історія свята

З'явився він в сім'ї священика Захарії та праведної Єлисавети. Ця пара була вже у віці і безплідною, але завдяки дару Господньому, у них народився син. Ще до появи дитини архангел Гавриїл явився Захарії і сказав такі слова: "його народженню багато-хто втішаться буде, бо він буде великий перед Господом; не буде пити вина і п'янкого напою, і Духа Святого сповниться ще з утроби своєї матері". Такі слова викликали недовіру у батька, за це він був, покарав і став німим.
Про вагітність своєї родички дізналася Діва Марія. Вона відразу ж попрямувала до Єлизавети. І коли вона прийшла, сталося чудо: "коли Єлизавета почула привітання Марії, кинулась дитина в утробі її; і Єлисавета сповнилася Святого Духа".
За Євангелієм, різдво Івана Предтечі було за пів року, до народження Ісуса Христа. На цей момент батько його все ще залишався німим, але, коли Захарія підтвердив ім'я сина, дане ангелом – Іван. Він відразу ж почав розмовляти.

Різдво Івана Предтечі 2017: традиції свята

Різдво Івана Предтечі, як ми вже говорили, одне з найважливіших християнських свят. Тому воно відзначається усіма представниками цього віросповідання. Традиційно в цей день згадується історія появи великого пророка на світ, його великі справи і багато іншого. Різдво Івана Предтечі завжди супроводжується різними церковними богослужіннями та обрядами. Всі християни прямують до церкви, щоб помолитися великому пророкові і попросити у нього благополуччя. Нагадаємо, що Різдво Івана Предтечі, за новим стилем, святкується 7 липня.

Популярні новини зараз

Дантес показав, де гуляє на травневі без Дорофєєвої: "Непередавана радість"

Вєрка Сердючка несподівано здійснила мрію коміка Юрія Ткача: "Чекав цього 20 років"

Вагітна Осадча перетворилася на ніжну кішечку під шум моря: "Мій Юрочка"

СТБ пояснив, чому Юля "Зайка" вилетіла з "Холостяка": "Злили учасницю, так і скажіть"

Показати ще