Різдво Пресвятої Богородиці – це свято, яке належить до числа дванадесятих – 12 найважливіших християнських свят у році. І щорічно таке свято відзначається 21 вересня. Варто відзначити, що церковне новоліття настає не взимку, а саме з вересня, тому і Різдво Пресвятої Богородиці відзначається щорічно 21 числа.

Різдво Пресвятої Богородиці 2017: як правильно відзначати

Так, всі ми знаємо, що на релігійні свята є досить багато правил і заборон, ну і Різдво Пресвятої Богородиці не виняток, тому ми вирішили розповісти вам, як правильно його відзначати.
У першу чергу потрібно сказати, що ніякого поста на Різдво Пресвятої Богородиці немає, тому віруючі можуть їсти все, що хочуть. До того ж, у всіх соборах будуть проходити святкові молебні, тому кожна віруюча людина повинна піти до церкви і помолитися. Варто відзначити, що на Різдво Пресвятої Богородиці читають:
- Молитва на Різдво Богородиці
- Тропар Різдва Богородиці
- Кондак Різдва Богородиці
- Величання Різдва Богородиці

На богослужінні співаються пісні святителя Андрія Критського, преподобного Іоанна Дамаскіна, Константинопольського патріарха Германа.

Різдво Пресвятої Богородиці 2017: коли вперше відзначалося свято

Популярні новини зараз
У квартирі ніхто не живе, а плату за воду нараховують: "Київводоканал" підказав, як зупинити цей процес "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

Незважаючи на те, що за повір'ями, події, які послужили приводом для цього свята, було досить давно. Саме Різдво Пресвятої Богородиці, судячи з письмен, почали відзначати тільки в 5 столітті. Перший раз це свято згадується у письменах Константинопольського патріарха Прокла і римського папи Геласія, які жили як раз в 5 столітті.
А перший храм, присвячений цій події був побудований ще в 4 столітті в Єрусалимі.

Нагадаємо, що сьогодні, 21 вересня, всі християни відзначають одне з двунадесятих свят – Різдво Пресвятої Богородиці, яке є початком відліку нового церковного року. І тепер ви знаєте, як відзначати це свято, і можете сміливо йти в храми і собори.