У Польщі все далі заходять у маразмі з "антибандерівським законом". Так, тепер поляки почали офіційно перевіряти ставлення українців до Бандери.

Відтепер громадян України, які хочуть отримати дозвіл на проживання в Польщі, питають про їхнє ставлення до УПА та до лідера ОУН Степана Бандери. Про це повідомляє RP.pl. з посиланням на польський телеканал Superstacja.

Якщо заявник сумнівається або недостатньо чітко висловлюється з цих питань, то заявки на документи відхиляються.

Цю інформацію підтвердила лідер організації "Євромайдан Варшава" Наталя Панченко. За її словами, польська влада може маніпулювати і зловживати аналізом відповіді заявника.

"Люди мають документи, що підтверджують їхнє походження, однак якщо вони не досить рішучі у своїй відповіді щодо Бандери - то тоді:" До побачення, Польща ", - сказала вона.

Згідно з даними ЗМІ, один із заявників вже отримав відмову, хоча його діди і батько були польськими громадянами.

Відповідаючи на запитання про своє ставлення до діяльності ОУН-УПА, він відповів: "А хіба я знаю, ніколи не був у цих зв'язках, тому я не знаю. У кожного своя правда. Кажуть, вони були в Польщі і Україні. Ніколи в це не вникав ".

Інше питання стосувалося трагедії на Волині, а відповідь була такою: "Я чув, і чув, що недавно вийшов фільм. Але там було замішано з московитами, тому дійсно невідомо, хто і що зробив ... Багато людей загинуло, це тільки відомо" .

В адміністрації Мазовецького воєводства пояснили, що така відповідь означає, що громадянин України знає про діяльність ОУН-УПА, проте він не хоче сказати нічого поганого про організацію та Української повстанської армії, яка вважається героїчною в Україні.

Як повідомляв портал "Знай.ua", скандальний польський закон засудила влада Німеччини, Ізраїлю та США.