Солдат, клоун, актор. І все це про улюбленця мільйонів Юрія Нікуліна. Майбутній актор народився 18 грудня 1921 року. За своє життя він встиг знятися у величезній кількості фільмів і стати одним з найсмішніших акторів в історії кіно СРСР. Його не стало 21 серпня 1997. І в цьому році буде вже 20 роковини смерті Юрія Нікуліна. І тому ми вирішили розповісти вам найцікавіші факти з його біографії.

Цікаві факти з життя Юрія Нікуліна

Всі знають, що Юрій Нікулін володів прекрасним почуттям гумору не тільки на екрані, але і в житті. Сам він зізнавався, що це спадкове: його батько грав у театрі революційного гумору «Теревьюм», де ставив сам всі вистави.

Дві війни і три медалі
Юрій відразу після того, як закінчив середню школу, був відправлений на фронт фінсько-совєтської війни. Нікуліна направили в зенітну батарею, яка охороняла підступи до Ленінграда. А вже там його застала Друга світова війна. Він захищав Ленінград до 1943 року. А після цього отримав три нагороди: «За відвагу», «За оборону Ленінграда» і «За перемогу над Німеччиною».

Не гарний і без таланту
Саме так відповідали Юрію Нікуліну коли він намагався вступити хоча б якесь театральне училище. Високий і худорлявий хлопець тоді ні на кого не справив враження, і майбутньому актору довелося на деякий час забути про кіно.

Популярні новини зараз

Ведуча "Все буде добре" Матвєєва різко помолодшала – яскравий гардероб творить чудеса

Настя Каменських задерла срібну сукню і показала, що бачив тільки Потап

У Києві дівчину захопили в заручниці у власній квартирі - копи примчали за секунди

У Чернівцях померла легендарна медик, яка врятувала сотні життів: "Поринула до зірок"

Показати ще

Дитяча мрія
Нікулін зміг здійснити її завдяки величезній кількості відмов від театральних училищ. Після того, як його нікуди не взяли, Нікулін вступив у студію розмовних жанрів при Московському цирку.

Легенда кіно
Незважаючи на невдачі на початку свого акторського шляху, Нікулін все таки став легендою кіно. Свою першу роль він отримав аж у 36 років. Спочатку Юрію діставалися ролі, де він чудово виглядав – клоунів – той же, Балбесв комедіях Гайдая. Але пізніше режисери звернули увагу на драматичні таланти актора, і його почали запрошувати на більш серйозні ролі. Першою драмою в кар'єрі Нікуліна була "Коли дерева були великими". Після цього було ще кілька подібних фільмів, і останній "Опудало".

Нагадаємо, що Юрій Нікулін помер 21 серпня 1997. І в цьому році буде 20-я річниця смерті знаменитого актора.