Трагедія на Дубровці трапилась 23 жовтня 2002 року. Тоді група терористів, яка складалася з 50 осіб, захопила будівлю театру на Дубровці (палац культури Державного підшипникового заводу) і взяла в заручники понад 900 осіб. В цей час якраз йшлов мюзикл "Норд-Ост". Саме звідси і з'явилася друга назва цієї події.

Тоді заручниками виявилося 912 осіб. З них понад 100 дітей шкільного віку.

Головними вимогами терористів були припинення військової операції на території Чечні. Мовсар Бараєв, який був на чолі терористів заявив, що буде вбивати по 10 заручників за кожного пораненого чи вбитого бойовика.

Будівлю оточили, і оточили бійці МВС. За 3 дні переговорів, які проводили політики, лікарі, депутати, актори, журналісти, представники Міжнародного комітету Червоного Хреста було виведено 58 заручників. Деяким вдалося втекти самостійно.

Вранці 26 жовтня терористи вбили 2 заручників, після цього було прийнято рішення штурмувати театр на Дубровці. Вся операція тривала трохи більше 40 хвилин. Російські спецслужби застосували нервово-паралітичний газ. Якщо за три дні терористи вбили 5 заручників, то під час штурму загинуло понад 120 людей.

Популярні новини зараз

Помер експрем'єр і голова СБУ Євген Марчук: зупинилося серце

Оля Цибульська показала, як пробилася в шоу-бізнес "через ліжко"

Розлучена Slavia дісталася до великої сцени: "націлилася" на успіх Дзідзьо

Бабуся у 23: дівчина потрапила до Книги рекордів Гіннеса через раннього онука

Показати ще

Вони померли в лікарнях через кисневе голодування, зневоднення і дихальних розладів, викликаних "впливом неідентифікованої газоподібної хімічної речовини".

В результаті операції було знешкоджено 40 бойовиків, включаючи ватажка групи Мовсара Бараева. Двоє терористів було затримано.

Через 9 років, у 2011 Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) частково задовольнив позов потерпілих і родичів загиблих в теракті на Дубровці. Суд постановив, що людям не була надана належна медична допомога після застосування ФСБ невідомого газу, в результаті чого загинули не лише терористи, але і велика кількість заручників. А крім цього не було проведено ефективного розслідування.

Дивіться: Норд - Ост. ЗАБОРОНЕНИЙ ФІЛЬМ ДО ПЕРЕГЛЯДУ В РФ.

Нагадаємо, що рівно 15 років тому, 23 жовтня 2002 року сталася трагедія на Дубровці, яка забрала життя 130 заручників.