У російській республіці Тува сироти не можуть отримати обіцяні державою квартири. А місцеві чиновники, замість того, щоб підтримати людей, силоміць виводили їх з приміщення державної адміністрації, куди протестувальники прийшли ночувати. Незабаром сиріт ще й оштрафували «за опір представникам влади».

Більше 4,5 тисячі сиріт в республіці Тива не можуть отримати належні їм за законом про квартири від держави. Як повідомляють російські ЗМІ, в республіканському бюджеті грошей на житло для цих людей не вистачає з 2008 року. Остання квартира сиротам, які стоять у черзі, була виділена три роки тому. Десятки людей, які потребують житла, прийшли в республіканське агентство у справах сім'ї і дітей і заявили, що залишаються там жити, адже йти їм нікуди.

На початку лютого з ініціативною групою сиріт кілька разів зустрічалися чиновники. Міністр будівництва і ЖКГ Тиви Євген Овсянніков і директор агентства у справах сім'ї і дітей республіки Саїда Сенгія обіцяли сиротам включити їх у спільну комісію, дозволити їм контролювати процес зведення новобудов і якість будівельних робіт.

Представник ради сиріт республіки Сайсуу Байкара розповіла, що активісти оголосили чиновникам, що залишаться жити в приміщенні агентства. В акції 5 і 6 лютого брали участь понад півсотні людей. Їх просили розійтися, а потім розігнали.

Популярні новини зараз
Врахування доходів при призначенні субсидії: яка умова буде вирішальною Любителів цигарок та горілочки чекають великі зміни: "стріляти" три гривні доведеться з терміналом Українка Апанасенко з "Міс Всесвіт-2023" продала свої крила: "На протези" До 60-ти чекати не потрібно: українцям запропонували вийти на заслужений відпочинок у 54 роки, що необхідно
Показати ще

Дивіться, як поліція в Тиві затримувала сиріт

Увечері 5 лютого в агентстві залишилися чотири людини, до них приєдналися ще 11, одна сімейна пара була з п'ятирічною дитиною. 15 людей і справді залишилися ночувати усередині агентства. 6 лютого до будівлі прийшли ще півсотні сиріт. Тоді на зустріч з ними приїхали заступник голови уряду Туви Хопуя Шолбан, представники республіканських міністерств освіти, юстиції та будівництва.

Присутні на акції протесту розповіли, що спочатку все було нормально. Однак потім чиновники разом з поліцейськими почали виштовхувати людей з приміщення, мотивуючи це тим, що вони не мають права перебувати у приміщенні державної влади. Багато людей з будівлі були виведені насильно, а деякий забрали в поліцію.

7 лютого всіх затриманих оштрафували за опір представникам влади – кожному активісту суддя призначив штраф в сумі 500 рублів.

Як раніше повідомляв "Знай.uа", дітей-сиріт викинуть на вулицю. Подробиці масового закриття інтернатів.