У квітні стартує нова реформа, яка передбачає кардинальні зміни у сфері медичного обслуговування, починаючи від особистого лікаря та закінчуючи оплатою за всі послуги. Щодо платної медицини, уряд наразі займається затвердженням тарифи та послуги в медзакладах України.

Як пише Realist, остаточний прайс українці отримають у 2019 році. І в залежності від обсягів бюджету на медицину частина послуг оплатить зі свого бюджету держава, а за решту доведеться платити самостійно - за допомогою страхової компанії або з власного гаманця.

ДО ЯКИХ СУМ ВАРТО ГОТУВАТИСЬ?

У парламентському комітеті вже озвучили деякі цифри. За попередніми підрахунками, пацієнтам запропонують такі" тарифи": наприклад, виміряти тиск коштуватиме близько 28 гривень, а лікування відкритої рани пальця ноги чи забій гомілки потягне 71 тисячу гривень.

Популярні новини зараз
Олена-Крістіна Лебідь зустрілася з рідною мамою, яка була в окупації 7 місяців: "Ніхто не постраждав" Головне за ніч: дефіциту в Україні не уникнути, відчай у путіна та останній спочинок королеви Єлизавети II Яйця стануть справжнім делікатесом: експерт попередив про стрімке підвищення цін Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Як пише volynnews, наприклад, діагностика порушення ритму серця у дитини буде коштувати 65 тисяч гривень. Репротезування двох клапанів серця — майже 190 тисяч гривень. Аневризма серця — майже 154 тис гривень. Стеноз — більше 163 тисяч. Шунтування аорти — 130 тисяч гривень. Коронарний тромбоз — 103 тисячі. Лікування цирозу печінки — 111 тисяч. Найдешевше в цьому списку — видалення фурункулів (7000 гривень).Таким чином, для більшості українців лікування може виявитися не по кишені.ЧИ БУДЕ ЩОСЬ БЕЗКОШТОВНИМ?

Безкоштовними можуть бути лише первинні послуги педіатра чи сімейного лікаря. першу медичну допомогу, а також безкоштовно дадуть знеболювальні тим, хто потребує зниженні болю при важких і смертельних захворюваннях. Перелік безкоштовних послуг прописуватимуть щороку та інформуватимуть населення про зміни.

Платними виявляться ті медичні послуги, які не будуть покриватися державою і входити в гарантований пакет.

Українцям також рекомендують оформляти страховку, тоді всі витрати на лікування покриватиме страхова компанія. За попередньою оцінкою, для родини страховка може обійтися у кілька тисяч гривень щомісяця.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українкам розповіли, скільки коштуватиме в пологових будинках найважливіша для жінок медична послуга – пологи.