Акціонери автовиробника Tesla схвалили 10-річний компенсаційний пакет для гендиректора компанії Ілона Маска.

Як повідомляє "Сегодня", розмір компенсації може становити більше 55 млрд доларів.

Маска переводять з гарантованого окладу на компенсацію у вигляді акцій компанії в залежності від зростання її капіталізації. Акціонери Tesla думають, що капіталізація зросте з поточних 53 млрд до 650 млрд доларів.

Ілон Маск, в найближчі 10 років, отримає 12 траншей в обсязі 1% поточних акцій Tesla кожен. Відразу після того, як капіталізація компанії перевищить 100 млрд доларів, глава Tesla отримає перший транш. Кожен наступний 1% акцій Маск буде отримувати після того, як капіталізація буде збільшуватися ще на 50 млрд доларів. Якщо ринкова вартість компанії перевищить 650 млрд доларів, підприємець зможе отримувати всі 12 траншей.

Хоча сума компенсації формально дорівнює 2,6 млрд доларів за поточною вартістю, при успішній реалізації всіх цілей і зростання загальної капіталізації Tesla капітал Маска за 10 років може збільшитися на 55,8 млрд доларів. Поточний стан підприємця, за підрахунками Forbes, становить трохи більше 20 млрд доларів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Ілон Маск приєднався до флешмобу #deletefacebook, який почався після повідомлень про витік даних 50 млн користувачів соцмережі. Після короткої розмови в Twitter він видалив Facebook-сторінки компаній SpaceX і Tesla, на кожній з яких було по 2,6 млн лайків.

Також портал повідомляв про те, що акціонери компанії Tesla схвалили 10-річний компенсаційний пакет для генерального директора Ілона Маска, який позбавляє його фіксованої зарплати.

Повідомляється, що Маск надалі залишиться без гарантованого окладу і буде отримувати компенсацію у формі акцій компанії в залежності від зростання її капіталізації. Іншими словами, його зарплата буде залежати від успіхів компанії.

Нагадаємо також, що вже в 2019 році Російська Федерація планує запустити місію на Марс і здійснить посадку на Місяць в рамках нового дослідження супутника Землі.