Сьогодні, 19 лютого, у християн східного обряду починається Великий піст, він триватиме до 8 квітня - Світлого Христового Воскресіння.

Християни дотримуються чотирьох постів: Пилипівський (40-денний піст перед Святом Різдва), Великий, Петров (присвячений святим рівноапостольним Петру і Павлу) і Успенський (двотижневий піст у серпні в честь Успіння Пресвятої Богородиці).

Найважливішим і суворим у цій ієрархії є Великий піст, який передує самому християнського Свята Великодня. Під час цього посту, а його ще називають Святою Чотиридесятницею, забороняється не тільки вживання м'яса і будь-яких м'ясних продуктів, але і молока, яєць, риби.

Ослаблення буває лише у великі свята - Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) і на Лазареву суботу (тоді дозволяється ікра). Послаблювати піст дозволяється також дітям, вагітним жінкам, хворим.

Великим він називається не лише тому, що триває аж 40 днів, але і з-за свого значення в житті кожного православного християнина. Початок Великого посту символізує початок духовної боротьби з гріхами і злими намірами через покаяння, молитви та добрі справи.

Популярні новини зараз

Українцям показали, що не так із сучасним ЗНО: ваші діти втікатимуть на заробітки до Польщі

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила розкішні груди в прозорому бюстгальтері: "Завжди так виглядаю"

Відомий футболіст помер просто під час матчу: зупинилося серце

Пішов з життя зірка "Битви екстрасенсів" – був одним з перших

Показати ще

Вважалося, що на час посту все повинно мати скромний вигляд. Тому українські жінки ховали подалі у шухляду яскравий одяг, прикраси, а чоловіки-курці (навіть найзатятіші) клали трубку і тютюн на полицю і не доторкалися до куреву протягом посту. Заборонені були під час святої Чотиридесятниці статеві стосунки, веселощі й забави.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в Кизлярі, Росія невідомий відкрив вогонь по людям, які зібралися на святкування Масляної.