Відома акторка-пропагандист Марія Цапко, якій поки ще не вручили "Оскар" за найкращу роль другого плану, з'явилася в Ризі на мітингу в підтримку навчання в Латвії російською мовою.

Відомо, що акторку російські пропагандисти знімали в різних містах в ролі постраждалої від дій української влади та "бандерівців".

Мітинг в Ризі був відповіддю проросійських громадян на прийняті 22 березня Сеймом Латвії поправки до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою. Планується, що перехід завершиться в 2021/2022 навчальному році.

На фото Марія Ціпко тримає табличку з написом "Я – Латвія", а на грудях у учасниці мітингу написано: "Руки геть від російських шкіл!"

Популярні новини зараз

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

"Танці з зірками" залишили одразу дві пари, Джамала і Стас Горуна залишилися за бортом - "Melovin наступний"

Собака, схожа на пельмень, рекордно схудла: таке під силу не кожній людині

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Показати ще

До речі, Ціпко в Києві на Евромайдані була одночасно "солдатською матір'ю", "матір'ю донецьких дітей", "киянкою, працівницею ресторану" та "продавщицею з Тернополя"; у Харкові 1 березня 2014 року – показувала на камеру знайдені в захопленій облдержадміністрації "бандерівські" трофеї та називала себе харків'янкою; через деякий час вона стала громадянкою Одеси і "робітницею кафе" у Краматорську; пізніше в Москві видавала себе за "біженку з Києва" та в Сімферополі – за докорінну кримчанку.

Нагадаємо, раніше про перехід шкіл на навчання державною мовою заявив президент Латвії Раймонд Вейонис. Відомо, що президент Латвії 2 квітня 2018 року оголосив поправки до законів про освіту.

Навчання в середній школі державною мовою забезпечить рівні можливості всім молодим людям отримати якісну освіту. Про це заявляють у прес-службі президента Латвії.

"У дітей, як і раніше, буде можливість вивчати предмети, пов'язані з національними меншинами, їх ідентичністю та культурою, підтримувати свої корені і багатогранно розвивати свою особистість", - сказав Вейонис.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Україна запропонує Російській Федерації направити консулів в Ростов-на-Дону. Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. На питання про можливості Росії попросити дзеркально повернути стільки ж російських дипломатів в Україну, вона відповіла, що це "найпростіший сценарій, який ми можемо спрогнозувати", і потрібно оцінити таку можливість.