Співзасновник і директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін спрогнозував вибух на ринку нерухомості найближчим часом.

У блозі для НВ він детально розписав ситуацію. У столиці пропозиція на новобудови сильно перевищує попит. З початку року було укладено усього 1,1 тисячі угод, при виставлених на продаж 21 тисячі об'єктів.

Крім того, у Києві більше 150 "проблемних" об'єктів, з яких близько 80 - незаконне будівництво. Забудовники економлять на важливій інфраструктурі, щоб знизити вартість квадратного метра, нехтуючи безпекою.

"Само по собі перевищення пропозиції над попитом також призводить до падіння ціни на житло. Таких низьких цін на нерухомість в Києві та Київській області ніхто не пам'ятає вже давно", - вважає експерт.

Популярні новини зараз

Вагітна дружина Віктора Павлика поскаржилася на проблеми зі здоров'ям: "Доведеться прокапатися"

Ольга Сумська розкрила секрет сімейного щастя з Борисюком: "Вип'ємо?"

Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Показати ще

Амелін також зазначив, що вже у наступному році можуть бути кілька банкрутств забудовників, наслідком чого стануть тисячі постраждалих інвесторів та власників майнових прав в недобудовах. Відповідні проблеми виникнуть у і забудовників, які розраховували закінчити проекти за рахунок покупців.

На думку експерта запобігти вибуху на ринку нерухомості допоможуть три рішення: наведення порядку з видачею дозволу на будівництво, виключення можливості роботи будівельних компаній без документів та спрощення механізму кредитування під житлову нерухомість.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні стає популярною нова схема оренди житла.