Самосуд не за горами? Стало відомо, чому гальмує справа Зайцевої

поділитись
Суспільний резонанс змушує суддю вибірково приймати показання свідків

Розслідування кривавої ДТП у Харкові, внаслідок якої загинули шестеро людей, триває, і щодня справа набирає обертів. Проте вона пробуксовує через те, що ще й досі не допитані безпосередні свідки аварії.

Про це у своєму блозі на сайті "Обозреватель" написала адвокат і громадський діяч Наталія Ковалко.

За її словами, саме через це на суд чиниться шалений тиск.

"До цього часу неможливо встановити всі події того фатального вечора. Причиною цього є відсутність всіх необхідних доказів, зокрема безпосередніх свідків, які були залучені в ДТП. А ще ж на самому початку розслідування була інформація про те, що обидва водії перебували в момент аварії в своїх транспортних засобах з пасажирами. Сьогодні ж суддя під час судового засідання відхиляє клопотання про залучення одного з пасажирів в якості свідка і при цьому навіть не згадується про існування іншого", - пояснила автор.

За її словами, слідчі мають право викликати свідків для допиту. У законі є лише дві норми, через які до них не буде претензій через неявку. Це відношення свідка до певної категорії осіб, встановлених частиною 2 статті 65 КПК України, та право не давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом, що передбачене статтею 63 Конституції України.

Дивіться: Олена Зайцева виклала свою версію трагічних подій

Ковалко наголосила на тому, що має місце тотальна недовіра громадян до судової системи, а це призводить до спроб прийняття рішень за компетентні органи судової влади.

"Шалена самореклама на страшній трагедії призвела до того, що суддя вже змушений вибірково приймати показання свідків", - констатує юрист. Вона додала, що суспільство настільки накручене повсюдною несправедливістю, що готове на самосуд, вибравши винного у справі ще до винесення відповідного рішення суду.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", мати травмованої в ДТП вагітної Жанни Власенко дала перше інтерв’ю після аварії.

Автор матеріалу: 
Оксана Ханас
Теги: 
ДТП, Харків, суд, Зайцева, свідки
Експерти констатують, що в Україні продовжує знижуватися вартість житла
0
0
09:36 17.02.2018
Проблеми Приватбанку можуть позначитися на українцях
0
0
09:09 17.02.2018
На початку 2018-го ласощі в Україні подорожчали на третину
0
0
08:29 17.02.2018
Податковий кодекс України передбачає ставку акцизу на електроенергію в розмірі 3,2% від вартості електроенергії без урахування ПДВ
0
0
07:47 17.02.2018