У школі на Рівненщині встановили кавовий апарат. І все б нічого, але деякі батьки відверто обурені. Адже, пояснюють, кава – це не той продукт, який дозволено вживати дітям. Зачепила проблему у соцмережі одна з мам Наталія Мулько, дитина якої ходить до школи №1 райцентру Дубно, що на Рівненщині.

"Слухайте, може, так мусить бути? У першій школі, в актовій залі, стоїть кавовий апарат. Кавовий!? У школі, де діти, пише: «кава 10 грн». Купити може хто завгодно. Це треба?" - обурюється мама.

Директор школи Вікторія Дмитрієва не заперечує, що навчальний заклад уклав угоду з підприємцем, який встановлює кавові апарати, і апарат встановили біля учительської. Адже рішення про це, за її словами, прийняли батьки і профспілковий комітет вчителів та його підтримала рада школи. До того ж, каже директор, користуються апаратом переважно вчителі:

"В основному користуються тим кавовим апаратом вчителі. Контролюється, є чергові. Діти початкової ланки взагалі не допускаються до цього апарату, тому що є чергові, та і вчаться вони в іншому крилі школи. 11-класники за бажанням можуть взяти собі гарячий шоколад або чай. Звісно, я визнаю, що повністю все простежити не можна. Але і батьки, очевидно, не можуть повністю простежити, що їх дитина по дорозі зі школи може щось випити", - каже директор школи.

Популярні новини зараз

Вагітна Катерина Осадча "сховалася" в морі від страшних пожеж у Туреччині

Цукор, олія і хліб: що буде з цінами на продукти в Україні восени

До 100 кВт - 1, 2 гривні, більше 500 кВт - 3,5 гривень: українці вимагають розділити тариф на електрику

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Показати ще

Крім цього, вона пояснює, що більш забезпечені батьки хотіли, щоб їхні діти пили якісні напої. І оскільки школа стоїть на трасі Київ-Чоп, діти бігали через насичену автотранспортом дорогу в сусідній магазин і купували напої там. То тепер ця проблема вирішена.

Заступник начальника обласного управління освіти Олег Пекарський теж прокоментував ситуацію з кавовим апаратом.

"Я не можу коментувати, наскільки там якісні чи неякісні продукти, і законно чи незаконно встановлений цей апарат. Кажу єдине, що кава з кавового апарату в харчуванні школярів не передбачена. І якщо відкриваються якісь торгові точки, вони повинні забезпечувати продаж тих продуктів, які безпечні для дітей. Кава у раціон харчування школярів не входить", - зазначив чиновник.

Він також пообіцяв відреагувати на цю ситуацію, якщо надійде звернення від батьків.

З якого віку дітям можна пити каву?

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українців обурило харчування у дитячому садку.