Відомо, що 25 березня під час пожежі в ТЦ «Зимова вишня» в Кемерово загинуло близько 40 дітей. У російській історії налічується мало подібних трагедій з такою кількістю неповнолітніх жертв - з недавніх подій можна згадати хіба що теракт в Беслані.

На початку ХХ століття була пожежа, в якій загинуло більше ста дітей — і про яку аж до 1990-х не знав ніхто, крім їхніх родичів та сусідів. Російські журналісти знайшли інформацію про цю трагедію в чуваському селі Ельбарусово.

Невелика дерев'яна школа з'явилася в чуваському селі Ельбарусово у 1914 році — її побудували місцеві підприємці, які тримали лісопильний завод.

5 листопада 1961 року в школі зібралися на концерт, присвячений черговій річниці Жовтневої революції. Поки група хлопчиків виконувала на сцені матроський танець, вчитель фізики разом зі старшокласниками заводив електрогенератор в сусідній кімнаті. Їм було холодно, тому вони кинули кілька полін в тій же кімнаті у пічку (мабуть, щось на зразок буржуйки). Дрова були мокрі, і вчитель вирішив, щоб вони загорілися, додати трохи бензину — але налив більше, ніж потрібно. Спалахнуло полум'я. Вогонь перекинувся на парти та підлогу; майже відразу ж загорівся і актовий зал, де йшов концерт. Сам учитель вистрибнув у вікно.

Зал миттєво заволокло димом. Горіли стіни та стелі. Юрба кинулася до двох вікон. Запасний вихід був замкнений і завалений коробками; вікна які відкривалися всередину приміщення були закриті партами, які перенесли, щоб звільнити місце для святкового заходу.

Популярні новини зараз

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Лікар показав українцям, як заражається більшість людей: "Антитіла не назавжди"

Показати ще

«Спочатку виявила Люсю по клаптику незгорілої сукні, потім Колю по клаптику його трусів. Їх я йому пошила сама. Толіка та Юрика не знайшла», — згадувала мати чотирьох загиблих дітей. Всього в пожежі загинуло 106 дітей, майже половина з них була молодше семи років.

Більшість жителів СРСР не знали про загибель ста дітей при пожежі в Чувашії до початку 1990-х. Публічну панахиду за ним провели вперше тільки в 1991 році.

Кожне 5 листопада школярі зачитують вголос імена загиблих.

«Кров холоне в жилах, варто тільки уявити, як діти, задихаючись, залишалися вмирати в диму», — говорив глава МНС Чувашії на мітингу пам'яті в 2014 році.

Як повідомляв портал "Знай.uа" глава Кемеровської області Аман Тулєєв подав на ім'я президента заяву про відставку за власним бажанням.