У новому навчальному році на учнів перших класів чекає приємний сюрприз: Міністерство освіти і науки України спростить шкільні табелі для початкової школи.

Про це заявила радник міністра освіти і науки Іванна Коберник.

За її словами, для заміни табелів було розроблено новий проект під назвою "Свідоцтво досягнень".

"Нова українська школа визнає цінність кожної дитини: це вказано в стандартах, і в законі. Кожна дитина розвивається у своєму темпі. Хто швидко читає, тому що він швидко думає і говорить, а хто читає повільно, адже повільно говорить, але у нього хороша пам'ять і аналітичний склад розуму. Саме таку інформацію повинні отримувати батьки. Для того, щоб спростити цю роботу, був розроблений проект "Свідоцтво досягнень": цей документ повинен замінити табель", - пояснює Коберник.

Як вважає радник міністра, табель і школа несумісні слова.

Популярні новини зараз
Конституційний суд встановив розмір мінімальної пенсії: борги з неї стягнути не вийде Замкнене коло від Lifecell: абонентам, не згодним платити більше, пропонують тарифи подешевше і тут же їх піднімають Ігри Кацуріних, Дорофєєвої та Дантеса випливли назовні - ніхто й не подумав би, що все настільки: "Його ніхто й не любив" Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

"Я сподіваюся, що надалі в школі взагалі не буде слова "табель". Тому що якщо ми звернемося до етимології цього слова, то в перекладі воно означає "відомість", - заявила Коберник.

Вона стверджує, що "Свідоцтво досягнень" це не добре і не погано, воно потрібне тільки для того, щоб показати наскільки активна дитина.

При цьому старшим класам радіти не варто, адже для них оцінки нікуди не подінуться.

"Зрозуміло, у старших класах з'явиться підсумкове оцінювання. В тій чи іншій формі воно з'явиться і в третьому класі, але не відразу, а поступово", - сказала радник.

"Головне завдання перших двох класів - це підготувати дитину і батьків до того, що таке оцінювання - це нормально. Це просто зворотній зв'язок, щоб ти бачив, що відбувається з твоєю дитиною", - підвела підсумок Коберник.

Нагадаємо, що з 1 вересня учні початкових класів навчатимуться за новими державними стандартами і в нових класах, на оснащення яких в 2018 році було виділено 1 мільярд гривень.

Як повідомляв портал Знай.uа, з 1 вересня Міністерство освіти запускає пілотний проект під назвою "Нова українська школа".

Також портал Знай.uа писав, що спеціальна інструкція для батьків допоможе подолати основні проблеми дитини.