У селі Підгірці Обухівського району Київської області зафіксували спалах африканської чуми свиней.

На своїй сторінці у Facebook це підтвердила журналістка Олеся Москаленко.

"Депутати сільради в Ходосівці (сусіднє село) отримали попередження на сесії сільської ради. Їх попередили, що свинину їсти не можна. Жителів сіл ніхто не попередив", - пояснила вона.

Москаленко зазначила, що трупи домашніх тварин вже повезли спалити, в селище прибули люди, ймовірно, із санітарної служби. Місцеві мешканці постійно нарікають на сморід поблизу їх будинків.

Популярні новини зараз
Лукашенко віддав наказ створити оперативне командування збройних сил білорусі на українському напрямку Тіна Кароль зізналася, за якого чоловіка вийшла б заміж: "З автоматом, не бритий і не митий" Ксенія Мішина ледве стримує сльози через жителів Європи: "За що нам..." Улюблений овоч українців знизився в ціні — скільки треба заплатити за кіло, аграрії обіцяють швидке падіння цін
Показати ще

В Обухівській районній держадміністрації вже знають про цей випадок: мовляв, всіх необхідних заходів безпеки вже вживають, скликали нещодавно й екстренну нараду.

Копи поки що ситуацію ніяк не коментують, посилаючись на відсутність звернень.

Дивіться: як африканська чума свиней стала економічною зброєю в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", польський уряд офіційно затвердив проект закону про будівництво стіни на східному кордоні із Білоруссю і Україною. Причиною виявилася кампанія боротьби з африканською чумою свиней (АЧС). Зведуть загорожу уздовж автодоріг швидкого руху, а приблизна вартість робіт за 1 тисячу кілометрів складатиме до 130 мільйонів злотих (тобто більше 37 мільйонів доларів).