У селі Підгірці Обухівського району Київської області зафіксували спалах африканської чуми свиней.

На своїй сторінці у Facebook це підтвердила журналістка Олеся Москаленко.

"Депутати сільради в Ходосівці (сусіднє село) отримали попередження на сесії сільської ради. Їх попередили, що свинину їсти не можна. Жителів сіл ніхто не попередив", - пояснила вона.

Москаленко зазначила, що трупи домашніх тварин вже повезли спалити, в селище прибули люди, ймовірно, із санітарної служби. Місцеві мешканці постійно нарікають на сморід поблизу їх будинків.

Популярні новини зараз

Доросла "бджілка" Аліна Гросу вдарилась у самокритику: "Я сама по собі є-бо-бо"

"Буковель" продовжує веселитися на "почервонілому" Прикарпатті: "Окреме місце на карті"

Iрина Федишин завалила кицюню пiд сонцем

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Показати ще

В Обухівській районній держадміністрації вже знають про цей випадок: мовляв, всіх необхідних заходів безпеки вже вживають, скликали нещодавно й екстренну нараду.

Копи поки що ситуацію ніяк не коментують, посилаючись на відсутність звернень.

Дивіться: як африканська чума свиней стала економічною зброєю в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", польський уряд офіційно затвердив проект закону про будівництво стіни на східному кордоні із Білоруссю і Україною. Причиною виявилася кампанія боротьби з африканською чумою свиней (АЧС). Зведуть загорожу уздовж автодоріг швидкого руху, а приблизна вартість робіт за 1 тисячу кілометрів складатиме до 130 мільйонів злотих (тобто більше 37 мільйонів доларів).