Розслідувати кримінальну справу щодо будівництва російськими окупантами Керченського моста Україні допоможуть іноземні фахівці.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим. Будівництво моста створює загрозу для екології Чорного і Азовського морів. В рамках розслідування проводяться ряд експертиз і підраховуються збитки України.

Правоохоронці збирають докази, які підтвердять порушення норм міжнародного морського права з боку Росії. Надалі справу хочуть передати на розгляд до міжнародних судових інстанцій.

"Ми будемо залучати не тільки українських фахівців у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, а звертатися й до іноземних організацій, таких як Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) та інших. Неузгоджене будівництво моста не повинно знищити унікальну флору і фауну Чорного і Азовського морів ", - пояснив прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

Він додав, що всі причетні до будівництва моста мають понести відповідальність згідно із законодавством. В Інституті водних проблем і меліорації НАН України підрахували, що країна зазнає близько 10 мільярдів гривень збитків через дії окупантів.

Популярні новини зараз

Прогноз погоди на тиждень від синоптика Наталії Діденко: в яких областях почнеться справжня морозна зима

Самотня Алла Мазур "заблукала" між двома красунчиками: "Не вдається за когось одного"

Солістка гурту KAZKA Заріцька сильно схудла на "Танцях з зірками": скоро наздожене Могилевську

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, окупанти виселяють частину мешканців Керчі, будинки яких опинилися на шляху прокладання моста через протоку.