Останнім часом у Київській області спостерігаються випадки захворювання, небезпечного для життя людини. Лікарі ветеринарних клінік зафіксували аномальні звернення постраждалих від дирофіляріозу, на який раніше хворіли тільки тварини. Призвести до цього може звичайний укус комара. Знай.ua дізналися подробиць щодо подібних випадків та шляхів їхнього попередження.

Найчастіші випадки – у Києві та Чернігові

Філяріоз – це захворювання, яке передається комарами – підшкірні глисти, які локалізуються в підшкірній клітковині. Зазвичай, це спостерігалося виключно у наших домашніх тварин-улюбленців, проте, виявляється, варто бути дуже уважним і їхнім господарям.

"Останнім часом стає все більше випадків, коли жертвами філярій стають люди. Я особисто допомагала обрати чоловікові медичний препарат на основі івермектину із розряду ліків для тварин, оскільки ті, що прописували йому лікарі, просто не допомагали. І це тільки один з прикладів – моїм колегам теж неодноразово доводилося стикатися із подібними випадками", – зазначає лікар ветеринарної медицини Оксана Чорна.

Популярні новини зараз
Як подавати заявку на субсидію з грудня: українцям пояснили нові правила Тіна Кароль задерла ноги не гірше за Різатдінову і показала хутро: "Теплого кольору і натуральний теплий" 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання В Україні пенсіонери можуть отримати сотні гривень надбавки до виплат: є дві умови
Показати ще

Як відмічає медик, найчастіше такі випадки зустрічаються на території Північної України – Київської та Чернігівської областей.

3 – 5 випадків на рік

Підчепити підшкірних глистів людина може, перебуваючи у країнах з тропічним кліматом. Та, якщо раніше це було чи не єдине місце можливого зараження, то впродовж останніх років почастішали випадки, коли люди підчіплюють захворювання, навіть не виїжджаючи за кордон.

"Головною причиною зараження дирофіляріозом, а саме так називається відповідне захворювання у людей, є собаки. Саме у цих тварин найчастіше стають жертвами цих глистів. Відбувається це через укус комара, який спочатку до цього міг вкусити вже зараженого дирофіляріями пса. Офіційно у Києві фіксується 3 – 5 випадків зараження людини на рік", – розповідає начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан.

Втім, показники можуть бути і вищими, бо не всі звертаються по допомогу до лікарень, а намагаються самостійно подолати проблему.

Негайно до лікаря!

Якщо для тварини це захворювання на стадії перетворювання личинки на дорослу особину призводить до летальних наслідків, смертей при захворюванні людини поки не відзначалися, оскільки дирофілярії в організмі людини не досягають статевозрілої стадії.

Однак, дирофіляріоз є вкрай небезпечним і для людини, оскільки паразити живуть під шкірою або в орбітальній клітковині навколо ока, а видалення їх відбувається тільки хірургічним шляхом. До того ж, може розвитися сильна алергічна реакція на появу чужорідного організму – а це може привести до порушення роботи внутрішніх органів, призвівши до виникнення запальних процесів.

"Підступність цього захворювання у тому, що личинка може мігрувати під шкірою. У тварин вони могли дістатися до серця чи головного мозку. А якщо вона одразу потрапляє до кровотоку, може розвинутися, скажімо, в аорті, – підкреслює лікар Оксана Чорна. – Перші ознаки дирофіляріозу можна побачити одразу – на місці укусу з'являється невеличкий "вузлик", а розмір почервоніння цієї ділянки буде трошки більшим за звичайний".

Як підкреслив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, у разі виявлення навіть незначної зміни в структурі шкіряного покрову, потрібно одразу ж іти на прийом до дерматолога або інфекціоніста.

Як захиститися?

Оскільки основним носієм небезпечних паразитів є хатні тварини, потрібно ретельно слідкувати за їхнім станом здоров'я.

"Потрібно хоча б раз на півроку проводити профілактичні заходи – для цього існує чималий перелік антигельмінтиків, спеціальних препаратів для боротьби з глистами", – начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан.

У зоні найбільшого ризику перебувають люди з послабленим імунітетом: коли личинка потрапляє під час укусу комара під шкіру, імунна система оперативно нейтралізує її, в інакшому ж випадку – вона залишається. Тож, в першу чергу, варто зайнятися його зміцненням.

Найголовніше – слідкувати за своїм раціоном харчуванням: організм має отримувати усі необхідні вітаміни, достатню кількість білків та вуглеводів. Не варто забувати і про фізичні вправи – щоденна зарядка триматиме в тонусі організм і додасть свій "плюс" до зміцнення імунітету.

У разі, якщо ви перебуваєте на природі – чи то на відпочинку у лісі, чи то біля річки, не забувайте про спреї, лосьйони та креми, які захистять вас від комах, а в наметі чи будинку можна скористатися репелентами, призначеними для житлових приміщень.