Печерський районний суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України розслідувати напад на активістів Громадського руху «Український вибір — Право народу». Про це йдеться в заяві виконкому Руху.

В «Українському виборі» нагадали, що 4 липня 2017 року в центрі міста Конотопа група радикалів здійснила напад на учасників Руху, вилучивши і знищивши частину тиражу офіційно зареєстрованого видання. «Незважаючи на те, що дії молодчиків містили кваліфікуючі ознаки злочинів, передбачених статтею 187 («Розбій»), статтею 296 («Хуліганство») і статтею 170 Кримінального кодексу України («Перешкоджання законній діяльності громадської організації»), яка прибула на місце події поліція протиправні дії осучаснених титушек не припинила. Навпаки, співробітники правоохоронних органів, які покликані захищати громадян, по суті, об'єдналися з радикалами і, застосувавши насильство, незаконно затримали учасників Руху, конфіскували частину тиражу газети, що може бути кваліфіковано за статтею 371 КК України (Завідомо незаконне затримання»)», — відзначили в «Українському виборі».

У виконкомі заявили, що такі дії працівників правоохоронних органів свідчать про перешкоджання діяльності Руху, яка спрямована на мирне врегулювання конфлікту на Донбасі, відновлення територіальної цілісності України і здійснюється виключно в рамках правового поля.

«Такі дії слід розцінювати як безпрецедентний наступ на конституційні права громадян, зокрема свободу світогляду (стаття 35 Конституції України). Але Генеральна прокуратура України, незважаючи на те що мало місце грубе порушення прав громадян (слід також зазначити, що протиправні дії радикалів були зафіксовані журналістами), відмовилася вносити відомості про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань», — йдеться в заяві.

В той же час Рух «Український вибір — Право народу» звернулося до суду зі скаргою на бездіяльність Генеральної прокуратури України, і Печерський районний суд Києва визнав правоту представників Руху, зобов'язавши ГПУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення.

Популярні новини зараз

На Україну насуваються потужні шквали та грози: забомбить "яйцями" з неба

"Як з табору", - Наталію Могилевську розкритикували за епатажний образ

Тоня Матвієнко та Арсен Мірзоян пройшлися по червоній доріжці: зразкова пара

Ілля Кива з помилками привітав "колег" і порівняв себе з Галілео: "Справжні вчені"

Показати ще

«Важливий крок на шляху відстоювання інтересів і законних прав громадян зроблений. Рух «Український вибір — Право народу» заявляє: ми не дозволимо перетворити Україну на поліцейську державу. Як і не дозволимо радикалам, псевдопатріотів всіх мастей, що представляє «партію війни», тримати в страху громадян і перетворювати Україну на країну, де діє не сила права, а право сили», — наголосили у Русі.