Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби", який має на меті заохочувати громадян присвяти себе захисту Батьківщини.

Про це повідомили у відділ комунікації Адміністрації президента України.

Новий документ мотивуватиме молодих українців поповнити лави армії.

Даний закон також передбачає підвищення з 23 до 30 років віку прийому громадян як курсантів до вищих військових навчальних закладів, що дозволить учасникам АТО та операції об’єднаних сил вступати на навчання та продовжувати військову службу як офіцери або сержанти, а також підвищення до 60 років граничного віку перебування в запасі військовозобов’язаних-жінок, як це вже визначено для чоловіків, що забезпечить гендерну рівність та збільшить мобілізаційний ресурс.

Також буде спрощено укладання короткотривалих контрактів на проходження військової служби.

Однією із найважливіших змін стане те, що тепер буде надано можливість військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров’я до військової служби, продовжувати проходження служби.

Українських військових кинули у рабство

Солдати строкової служби у Дніпрі змушені працювати на приватного підприємця. Випадкові свідки були обурені, коли побачили, як бійці вантажать бетонні бордюри. Перехожі зафільмували специфічну "службу".

Ролик демонструє, як солдати у військовій формі, на спеці вантажать бордюри і тротуарну плитку. Журналістам вдалося потрапити на територію бетонного заводу, де перебували бійці.

"Строковики. Так, ось така у нас служба", - зізналися вони.

Хлопці розповіли, що уявляли собі військову справу трохи інакше. Зараз вони мало не в рабстві, а за роботу отримують 35 гривень на двох.

Дивіться: Весняний призов. Скільк молодих бійців поповнять українську армію

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua",  в інтернеті опублікували дуже сумне й зворушливе фото, на якому зображена маленька дівчинка біля могили свого батька, позаштатного кореспондента INSIDER Віктора Гурняка. Відомо, що чоловік загинув на Донбасі 19 жовтня 2014 року, рятуючи бійців батальйону "Айдар". "Донька прийшла до батька... Айдарівець Віктор Гурняк загинув за Україну, рятуючи від обстрілів поранених товаришів. Вічна шана і пам'ять", - підписали знімок в мережі.