Українську православну церкву Московського патріархату в Запоріжжі звинувачують в незаконній передачі ділянки землі. Як стало відомо, вона була виділена для будівництво храму.

Про це повідомляє PolitekA з посиланням на журналіста Сергія Сидорова.

"Церква отримала немаленький шматок землі, ніби й на околиці міста, але на прохідному місці з хорошим транзитом. Частина отриманої землі священики швидко віддали під магазин, в порушення закону. І цільове призначення землевідведення порушено, і завдано збитків бюджету - так як за магазин треба платити в чотири-п'ять разів більше, ніж за храм. А до будівництва храму так і не дійшла, ну хто б сумнівався. Протягом трьох з половиною років, як стало зрозуміло, про порушення цільового призначення, міська влада не подавала в суд на розірвання порушеного договору про землекористування, і взагалі ніяк себе не проявляла ", - написав Сидоров на своїй сторінці в соцмережі.

За інформацією місцевого видання, міськрада Запоріжжя ще в 2012 році виділила земельну ділянку площею 0,77 га за адресою Хортицьке шосе, 42 під будівництво храму Священномученика Петра Митрополита Крутицького. Земля була оформлена на релігійну громаду УПЦ МП при діючому храмі Священномученика Петра Митрополита Крутицького.

Популярні новини зараз

Чоловік Тоні Матвієнко Арсен Мірзоян показав, як любить жирненьке: "Той, що худне"

Тіна Кароль розповіла про важливі зміни в житті: "Більше не хочу думати про втрату"

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Показати ще

У січні 2014 року керівник громади протоієрей Іоанн Додоенко уклав договір з місцевим підприємцем на будівництво на цій ділянці магазину. У договорі вказувалося, що громада і підприємець разом інвестують в будівництво продуктового магазину, а потім разом інвестують в будівництво храму. З матеріалів договору випливає, що в результаті магазин відходить бізнесменові, побудований храм - громаді.

Магазин площею 813 кв. метрів побудували протягом 2014 року. У зв'язку з чим міські правоохоронці порушили першу кримінальну провадження за фактом самовільного зайняття земельної ділянки.

Як стало відомо, вже в 2016 році бізнесмен продав супермаркет популярної торгової мережі, яка і оформила право власності на себе.

Підприємець, побудувавши магазин на землі для церкви, порушив цільове призначення ділянки і заощадив на орендній платі. Замість зазначених законом 3-4% земельного податку, він заплатив лише 1%, так як земля перебувала в користуванні релігійної організації.

У той же час нинішня влада має намір узаконити нецільове використання землі і розділити ділянку, залишивши там і магазин, і місце для церкви.

Слід зазначити, що на 31 січня на сесію міськради виноситься відповідний проект рішення в складі переліку питань по землевпорядної документації. У роз'яснювальної записці до питання № 69 просто вказується, що "на теперішній час на части земельної ділянки розташовано магазин, Який є власністю Іншої юридичної особи".

Дивіться: Вся суть Московського патріархату

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що московських попів скоро виженуть з України.