Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що перші висновки експертів щодо причин отруєння дітей в Черкасах можна буде зробити вже 10 травня. Про це в. о. міністра заявила в Кабміні.

Супрун уточнила, що "якісь висновки" вже повинні бути зроблені до кінця дня (10 травня).

"Зразки і з повітря, і з землі не тільки біля школи, але й з двору школи, і там є військова частина поруч, так ми взяли грунт і від них подивитися. Ми також взяли воду – діти п'ють не з крану, а воду, яку завозять у школи, – так ми взяли цю воду", - пояснює в. о. міністра охорони здоров'я.

При цьому вона розповіла, що між школярами не було ніякого зв'язку, крім двору, де вони зібралися. Школярі не харчувалися і ніде не були разом, крім двору. Крім того, у вівторок ввечері там був сильний дощ, який, на думку Супрун, міг розмити каналізацію. Однак вони не впевнені в тому, що відбулося насправді.

Популярні новини зараз
Рамзан Кадиров звинуватив Україну у "рабстві" чеченців: "Де ви були?" Заплатять у 8 разів більше: українцям перерахували доставку газу Як відрізнити справжній сир від підробки: 2 способи, про які ви не знали Вийдуть тонкими й не будуть рватися: простий рецепт ідеальних млинців
Показати ще

При цьому жінка доповіла, що в повітрі нічого не було знайдено, хоча тут же обмовилася, що проби повітря були взяті пізніше. З цієї причини у них могли нічого не виявити.

"Або від грунту, або від води, можливо, щось побачимо. Перші результати показують, що нічого не було. Але ми взяли додаткові зразки, і тепер у нашому інституті робимо в Києві дослідження", - роз'яснює Супрун.

При цьому найбільше вона схиляється до версії, що діти могли щось вдихнути саме у дворі. В їх сечі, крові та харкотинні не було виявлено ніяких хімічних речовин. Супрун висловила припущення, що на грунті було щось, яке стало випаровуватися під сонячними променями і школярі вдихнули це.

"Навіть є питання, що була нова меблі, яку доставили в школу, то тепер дивимося на цю меблі. Але діти нею користувалися, а захворіли в один день, то виходить, що це і не меблі теж", - розповідає в. о. міністра.

Вже 10 травня дітей почнуть виписувати з лікарні, але ще протягом наступних 2 тижнів вони будуть перебувати під наглядом педіатрів.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в Черкасах з відділення реанімації в стаціонар перевели 11 дітей, які отруїлися у вівторок, 8 травня, в одній з міських шкіл.

Станом на ранок, 9 травня, 11 дітей залишилося у відділенні реанімації після отруєння невідомою речовиною у черкаській школі №8. Всього на лікуванні перебувають 57 осіб, серед яких 53 школяра і четверо вчителів.