Хто такий Тарас Шевченко? Знаменитий поет або мислитель, борець за свободу чи художник, а може просто символ українського народу, від Дня народження якого 9 березня виповнюється 204 роки. Про життя і творчість славетного поета вся Україна згадує з приходом весни: коли народився Тарас Шевченко, як жив і де помер. Давайте пройдемося по основним аспектам нелегкого шляху Тараса Григоровича.

Біографія Тараса Шевченка

Біографія Тараса Григоровича Шевченка відома кожному українцеві, який навчався в школі. Для тих, хто забув, нагадаємо, основні факти життя і творчості поета. За старим стилем він народився 25 лютого 1814 року в кріпацькій сім'ї в Київській губернії. Рано залишившись без батьків, хлопчик потрапив на службу до високопоставленого поміщика, і з його подачі в 1832 році почав навчатися майстерності живопису у відомого художника. Він був підмайстром і в той період встиг докласти свою руку до розпису Петербурзького Великого театру. У 1838 Шевченко позбувся кріпосного рабства і вступив у Петербурзьку Академію мистецтв.

Із 1843 року у Тараса Григоровича починається творчий період, пов'язаний з живописом. Він подорожує по Україні: зображуючи свою Батьківщину пензлем і словами. За збігом обставин і за свій бунтарський дух, ву 1847 році поета заарештовують і відправляють у заслання. Він отримує заборону на будь-які віршові форми і мхудожню діяльність. Однак удача повністю не покинула мислителя. Його включали до складу експедицій по дослідженню Аральського моря та гір Каратау. У цей період Шевченко творив. Звільнення із заслання настало через 10 років.

Популярні новини зараз
Андрій Єрмак передбачив ситуацію на фронті в найближчі кілька місяців, Україна має час до зими Колишня Позитива з "Время и Стекло" показала, як доводиться спати на тротуарах: "Люблю життя" Колишня Потапа Ірина Горова в ефектній сукні розповіла про дорослі захоплення родом із дитинства: "Наповнює мою дівчинку" Екстрасенс Макс Гордєєв передбачив долю Запорізької АЕС, яку замінували окупанти
Показати ще

Тарас Григорович дбав про майбутнє покоління. Поет підготував для вечірньої школи "Буквар". Він активно займався розвитком графіки, скульптури, монументально-декоративного розпису. Життя Шевченка закінчилася надто рано, усьому виною прогресуючі хвороби. Як помер Шевченко? Два місяці він не виходив із дому, стан здоров'я погіршувався та 10 березня 1861 року поета не стало. Ось такою була коротка біографія Шевченка від початку життя до смерті.

Тарас Шевченко художник

Одниміз яскравих надбань Шевченка-художника вважається альбом "Мальовнича Україна". Тарас Григорович створював його під час подорожі по своїй рідній Батьківщині протягом року. Спостерігав за життям, милувався просторами і вбирав дух українського народу, щоб передати нащадкам історію.

Пік художньої творчості Тараса Шевченка припав на період заслання. У ті роки були створені не тільки пейзажі, але і портрети, жанрові малюнки. Значущими особистостями в мальовничій діяльності життя Шевченка стали знамениті художники Карл Брюллов та Василь Жуковський. Саме вони запримітили в українському ю юнакові талант до мистецтва. Дали шанс, викупивши з кріпацтва, і подарувавши квиток у життя у вигляді вступу до академії мистецтв.

Тарас Шевченко: вірші та проза

Шевченко відомий більше як поет, ніж художник. Його вірші, поеми та прозу вчать на пам'ять і впізнають із перших рядків. Практично всі свої повісті мислитель писав у період заслання. Частину творів він підписував іншими іменами - "Кобзар Дармограй", щоб не понести покарання за правду в творчих поривах.

За життя Шевченка, лише невелика частина його віршів була опублікована і представлена ​​на розсуд читача. "Кобзар" перша книжка-збірник поезії Тараса Григоровича. Російською мовою були опубліковані поеми "Тризна" і "Гамалія". Під час заслання у поета народилося багато творів.