В Україні найнижчий тариф на електроенергію в порівнянні з іншими країнами Європи: в 2,5 рази нижче, ніж в Молдові або Болгарії, в 5 разів нижче, ніж в Польщі, в 12 разів - аніж в Німеччині. Про це пише аналітичний портал BusinessViews.

«У різних країнах ЄС тарифи різні, тому що всі ті фактори, які впливають на тариф - вартість сировини, витрати на виробництво і доставку електроенергії - в кожній країні різні. Наприклад, десь електроенергію виробляють АЕС, десь ГЕС, а інші країни майже повністю перейшли на "зелену" енергетику», - зазначає видання.

Згідно з підрахунками аналітиків BusinessViews, електропостачання середньостатистичного холодильника обходиться українцям всього 11 євро на рік. У Німеччині за ту саму кількість електроенергії довелося б заплатити 141, в Польщі - 57, а в Молдові - 29 євро.

Велику частину електроенергії в Україні виробляють державні електростанції (77%). Держава також встановлює тарифи, для цього існує національний регулятор - НКРЕКУ.

Популярні новини зараз
Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..." Українцям показали справжнього Олексія Арестовича, таким його знають не всі: " То Подоляк знімав" Росіяни образилися на перемогу України на "Євробаченні", а Андрій Бєдняков опустив їх ще глибше: "П****и не брали участь" Данилко дав побажання путіну, Серга забув Лободу і знайшов Скабєєву: як українські музиканти піднімають бойовий дух
Показати ще

«Найбільшу частку електрики виробляють атомні електростанції, і саме вони належать державі. Альтернативна енергетика (електрика за рахунок енергії вітру, сонця і води), яка переважно приватна, в Україні поки слабко розвинена», - констатується в дослідженні.

Використання вугільних ТЕС обумовлено необхідністю покриття пікових періодів споживання електроенергії.

«Додаткову енергію дають саме ТЕС, тому що їх можна оперативно увімкнути або вимкнути. Атомну станцію, яка, умовно кажучи, дає електрику для холодильника, швидко відключити або включити не можна, вона дає один і той самий обсяг електроенергії день у день», - вказує BusinessViews.