Заступниця міністра культури України Тамара Мазур стала на захист забудови, яка ведеться на території Києво-Печерської Лаври. На засіданні підкомітету із взаємодії з громадянським суспільством комітету Верховної Ради з питань протидії та запобігання корупції вона назвали журналістське розслідування "політичною передвиборчою кампанією".

Про це повідомляється у сюжеті програми "Схеми". Заступниця міністра зазначила, що журналісти "нічого не розкрили", а інформація в їх розслідуванні відноситься до 2007 року.

"Якщо прослідкувати всі ті публікації і активність в пресі, ви побачите, що вся ця активність відбувається в червні-липні виключно починаючи з 2007 року. Сьогодні ми теж маємо червень і теж маємо переддень сесії ЮНЕСКО. Чому ця активність не з’явилася взимку? А очевидно тому, що саме через місяць стартує передвиборча компанія на посаду директора Києво-Печерської лаври. І це велика політична передвиборча кампанія… І на це так само треба зважати і дуже тверезо оцінювати все те, що з’являється у пресі", – наголосила Мазур.

Але у розслідуванні йшлося про нові об’єкти будівництва й перебудови, які з'явились у період 2011-2017 років на території Лаври. Це підтверджують й численні фото докази, які надали колишні працівники Києво-Печерського заповідника.

Популярні новини зараз

Кума Марічки Падалко Лідія Таран розкрила 5 фактів про іменинницю: про що мріє телеведуча у 45

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Показати ще

Відслідкувати масштабну перебудову можна й з допомогою супутникових знімків сервісу Google-Earth. На них чітко видно, що будівель та добудованих мансардних поверхів, про які йдеться у розслідуванні, у 2007 році не було.

В електронній базі Міністерства культури України є три дозвільні документи на виконання реставраційних та будівельних робіт із 16 нових об’єктів на території об’єкту Світової спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, молодят відмовились вінчати у Києво-Печерський Лаврі, яка належить Московському патріархату. Причиною стало те, що одного з них хрестили у церкві Київського патріархату.