Курс гривні протягом декількох тижнів значно знижується. Цю тенденцію пов'язують з впливом традиційних сезонних чинників.

Про це повідомив заступник глави Національного банку України Олег Чурій під час брифінгу. Він зазначив, що в країні діє плаваючий курс, а волатильність гривні посилилася через сезонні чинники.

Чурій пояснив, що в цей період ведуться закупівлі енергоносіїв і сезонних товарів під новорічні свята. Крім того, за його словами, на ослаблення національної валюти вплинула одноразова виплата 9 мільярдів гривень відшкодування ПДВ.

"Нацбанк продовжує працювати з Мінфіном для згладжування цих виплат і запобігання пікових виплат в кінці року бюджетних коштів, яких накопичилося на рахунку Держказначейства близько 50 млрд грн", - підкреслив Чурій.

Але в НБУ поспішили заспокоїти українців, що приводи для занепокоєння немає. У головному фінансовому регуляторі акцентують увагу на тому, що в 2017 році Україні вдається хорошими темпами нарощувати експорт.

Популярні новини зараз

Франківськом розгулює різдвяна "вечеря": хвіст пістолетом, рило без маски

Помер геніальний актор і сценарист Жан-П'єр Бакрі: "Онкологія не пощадила

На Прикарпатті бабуся з психічним розладом виживає в напівзруйнованій хаті: ні пам'яті, ні пенсії

Біля Туреччини потонув російський корабель з українцями на борту: є загиблі

Показати ще

Держбюджет-2018 і курс гривні: чи буде долар по 30 грн?

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Нацбанк планує відмовитися від використання більшості монет. Так, в Україні можуть вийти з ужитку номінали 1, 2, 5 і 25 копійок.