Наступного четверга до порядку пленарних засідань ВР можуть повернутися скандальні законопроекти на релігійну тематику, про це повідомляє kp.ua з посиланням на "Страна". За даними видання, на 18 травня заплановано розгляди одразу двох "церковних" законопроектів.

Йдеться про законопроект № 4511 (серед авторів якого депутати від "Народного фронту" Дмитро Тимчук, Сергій Висоцький, член БПП Олександр Бригинець та ще з десяток авторів, переважно входять до коаліції) і законопроекті № 4128 (депутата "Народного фронту" Віктора Єленського, а також цілого ряду депутатів від БПП і "Самопомочі"). Перший документ (№ 4511) передбачає, що призначати митрополитів і єпископів такі релігійні організації зможуть лише за погодженням з органами влади. Ще одна стаття цього закону конкретніша - якщо представники конфесії будуть співпрацювати з релігійними центрами в державі-агресорі, влада наділяється правом взагалі її заборонити на території України.

"З жорсткою критикою цього документа виступили і в Головному науково-експертному управлінні Апарату Верховної Ради України. Юристи винесли однозначний вердикт - відхилити законопроект №4511, що порушує Конституцію і чинні в Україні закони. Як відзначається в експертному висновку, надання особливого статусу для окремих релігійних організацій не відповідає вимогам Конституції України та законодавству про свободу совісті та порушує принцип рівності, встановлений статтею 5 Закону України", повідомляє ЗМІ.

Аналогічні висновки стосуються і другого законопроекту, який також в четвер поставлять на розгляд до сесійної зали - № 4128, згідно з яким пропонується внести до статті 8 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" положення, що регулюють належність особи до релігійної громади. Наприклад, прописати термін "самоідентифікація" і уточнити мінімальну кількість представників релігійної громади, згідно з рішенням яких може бути змінена підпорядкованість храмів конфесій. "Країна" вже аналізувала в деталях текст цього проекту, який багато експертів назвали "законом про церковне рейдерство". "Цей законопроект узаконить церковне рейдерство, - вважає один з лідерів Оппоблока, депутат Вадим Новинський. - Тобто технологія буде така. Чи захоче одна конфесія забрати церкву в іншої, найме кілька сот так званих "активістів" в камуфляжі. Ті прийдуть, "самоідентифікують" себе як віруючих даного приходу і проголосують за перехід під іншу юрисдикцію і захоплять церкву, виставивши віруючих на вулицю. Природно, це призведе до колосального росту релігійної напруженості по всій країні", відзначає видання.

Як вважають аналітики "Страна", минулого разу ці законопроекти намагалися провести через парламент на початку жовтня, але тоді ця спроба зірвалася в чималому ступені, через позицію Адміністрації президента і негативного ставлення до подібних новацій у європейських структур. "Зараз влада починає програвати, тому включає нові маніпуляції. Не обов'язково все це буде прийнято. Але в поверненні до цієї теми я бачу, як спроби загравати з радикалами, так і тиск на ієрархів церкви ...", - каже виданню політичний експерт Руслан Бортник.

Популярні новини зараз

Холостячка Ксенія Мішина годинами терпіла неймовірні муки

Український священик пережив полон бойовиків Путіна і жахнув правдою: "Довели до коми"

Ведуча 1+1 Алла Мазур показала свою надійну опору у боротьбі з онкологією: "Не дозволив мені здатися"

Тіна Кароль приховувала коханого? Відомий продюсер розкрив карти: "Стали рідними"

Показати ще

"Подібні закони в Європі взагалі не можуть бути прийняті, оскільки в країнах ЄС епоха релігійних суперечок пройшла кілька століть назад. Зате в Україні досить чітко простежується упереджене ставлення до "невигідних" релігійних організацій. Не в останню чергу це відбувається і через ту миротворчу позицію, яку обрали в УПЦ", - говорить ЗМІ священик Олег Точинський.

Якщо ж парламент ухвалить ці скандальні законопроекти, експерти прогнозують новий і надзвичайно жорсткий виток протистояння в суспільстві і нас остаточно викреслять зі списку нормальних європейських країн, попереджають журналісти і експерти.

Джерело: "Страна"