Політичне протистояння може вилитися у третій Майдан, який буде ще більш жорстоким і кривавим, ніж попередній.

Таку думку в інтерв'ю "Новому часу" висловила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Національної академії наук Елла Лібанова.

"Зараз важливо, щоб розділ української нації за політичними симпатіями не перетворився на розкол. Дуже важливо уникнути такого розколу. По-перше, дуже багато зброї на руках, і занадто багато людей мають досвід вирішення своїх проблем саме за допомогою зброї. Тому якщо зараз трапиться новий Майдан, він буде  від початку більш жорстким і кривавим", - зазначила соціолог.

За словами експерта, українцям не вистачає інструментів для систематичного скидання напруги.

"В усьому світі це робиться через структури громадянського суспільства, через роз'яснення владою своєї політики, своїх намірів. У нас, на жаль, і громадянське суспільство поки не дозріло, і влада не особливо стурбована питаннями інтеграції. Якщо є організоване адекватне громадянське суспільство, все обмежується мирними пікетами, і до биття вітрин, як правило, не доходить. Розкол суспільства майже завжди закінчується розколом держави", - підкреслила Лібанова.

Соціолог також додала: українці включили улюблений режим "зрада-перемога" і насолоджуються цим станом.

"Насправді тут великих ресурсів не потрібно. Всі звикли. Маса людей, по-моєму, отримує щире задоволення від того, що когось у Facebook можна облити брудом, назвати "порохоботом", "зрадофілом". Абсолютно непотрібна лексика вживається", - підсумувала Лібанова.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", одіозний депутат заступився за руйнівника пам'ятників Майдану.