У Карелії, Росія затримали голову "Меморіалу", відомого історика, який знайшов місце розстрілу сотні українців часів СРСР, Юрія Дмитрієва.

Про це повідомила його дочка Катерина Клодт, повідомляють росЗМІ. При цьому пропагандистські ЗМІ стверджують, що Дмитрієв нібито порушив підписку про невиїзд і збирався виїхати у Польщу.

Так, з'явилася інформація, що у нього був з собою валізу з речами. Однак дочка Дмитрієва спростувала цю інформацію.

У квітні поточного року Дмитрієв був виправданий судом у справі про виготовлення дитячої порнографії, яку на нього завели в грудні 2016 року.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

Українці знайшли "діру" в тарифах на газ і воду перед опалювальним сезоном: звідки беруться "зайві" відсотки

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

Йому інкримінували 9 фотографій, виявлених у його комп'ютері, на яких його прийомна дочка зображена без одягу. Історик стверджує, що фотографував хворобливу дівчинку оголеною для контролю її розвитку і звіту перед опікою.

14 червня виправдувальний вирок був скасований Верховним судом Карелії. У засіданні прокуратура представила результати нового психологічного обстеження дівчинки, про який Дмитрієв і його адвокат не знали і яке було зроблено вже після рішення суду першої інстанції. Справу відправили на дорозслідування.

У свій час він організував архівні дослідження, що стосуються жертв більшовицького терору і пошуку згадок про місця їх поховань в Карелії.

Також він активно займався відновленням прав жертв політичних репресій.

Але найголовнішим його досягненням є те, що він спільно з іншими членами експедиції знайшов місце масових розстрілів і поховань людей - урочищі Сандармох у Медвеж'єгорському районі Карелії, де в жовтні - листопаді 1937 року розстріляли 1111 в'язнів Соловецької тюрми особливого призначення, в тому числі сотні українців.

Серед страчених легендарні українські письменники Микола Куліш, Лесь Курбас, Антін Крушельницький, Микола Зеров, Валер'ян Поліщук, Мирослав Ірчан, Григорій Епік.

Раніше портал "Знай.uа" писав про те, що зхибності з відвідуванням омбудсменами Росії Тетяною Москальковой і України Людмилою Денисовою укладених пов'язані з дефіцитом довіри сторін і затягуванням погоджень"