Ситуація із виведенням коштів ДП "Украерорух" на рахунки проблемного на той час приватного "Платинум банку" ще у 2017 році стала предметом кримінального провадження Нацполції. Наразі ж, обставини оборудки на підставі офіційних звернень, мають вивчити і слідчі САП ГПУ, - передає УНН.

Відомо, що кримінальне провадження Нацполіції за вказаним фактом було зареєстровано за номером № 42017111100000022.

В ухвалі по цій справі (Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 14.04.2017) зазначається, що попри вказівку Міністерства інфраструктури вивести кошти з недержавних банків, службові особи ДП "Украерорух", "зловживаючи службовим становищем, умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та іншої юридичної особи, а саме "Платинум Банку", всупереч інтересам ДП "Украерорух", здійснювали безпідставне перерахування значних розмірів грошових коштів на рахунок підприємства, відкритому в "Платинум Банку", що спричинили тяжкі наслідки".

Наразі відомо про наявність за цим фактом ще одного провадження — № 42017100000000118. В рамках справи правоохоронці розслідують обставини перерахунку збоку "Украероруху" 404 млн 62,1 тис. грн до ПАТ "Платинум Банк". Вказані кошти після падіння банку так і не було повернуті державному підприємству.

Популярні новини зараз

Чи буде розлучення? Топалов емоційно висловився про Тодоренко: "Хотіли вбити один одного"

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

Під Львовом маршрутка з пасажирами влетіла під потяг, вижили не всі - "Водієві п*зда!"

Нова кохана колишнього Ані Лорак показала їхнє сімейне щастя - двоє "діток"

Показати ще

Ймовірно, що в ГПУ спробують повернути до держбюджету виведені у проблемний банк кошти.

Додамо, що згідно з документами, опублікованими журналістом О. Дубінським, станом на 16.12.2016 в "Платинум Банку" було понад 330 млн грн "Украероруху". Окремо медійник зауважував, що посадовці ДП "Украерорух" вважаються близькими до бізнесмена Бориса Кауфмана. Останнього ж, НБУ офіційно визнав одним з контролерів "Платинум Банку".

Нагадаємо, що серед ймовірних причетних до виведення коштів з ДП "Украерорух" ЗМІ згадують прізвище очного з діючих чиновників підприємства — С. Гомболевського. Та незважаючи на це, він не лише не відсторонений від займаної посади на час слідства, але й до його повноважень додаються нові сфери впливу.

Так, на початку лютого заступник міністра інфраструктури Ю.Лавренюк видав наказ про утворення робочої групи, що має внести зміни до статуту ЛП "Украерорух". І головним відповідальним за процес організації переписування документу визначили саме С.Гомболевського.

З якою метою чиновникам Мініфраструкутри знадобилося переписувати Статут "Украероруху" на піку скандалу із чинним керівництвом — невідомо. Зокрема, на інформаційний запит УНН з цього приводу відомство не відповідає вже другий тиждень.

Додамо, що колектив "Украероруху" у грудні минулого року висловлено недовіру директору Д.Бабейчуку (який перебуває на лікарняному), заступнику директора В. Мельнікову, заступнику директора В. Шевчуку та, власне, С. Гомболевському. Співробітники ДП вимагають усіх їх звільнити.