Жителі села Підгірці в Обухівському районі Київської області готові на радикальні заходи, щоб зупинити столичного забудовника, який вперто ігнорує інтереси місцевої громади. Пікет, влаштований ними під стінами сільради, закінчився бійкою, повідомляє 5 канал. А конфлікт між громадою та представниками влади стався через внесених змін в Генплан села в кінці квітня.

- Своїми змінами до генерального плану вони 50 гектарів землі на торф'яному болоті виділили під висотне будівництво. А в чому проблема? У тому, що село Підгірці - це зона стихійного лиха, де знаходиться сумнозвісний полігон №5 твердих побутових відходів, куди з усього Києва десятиліттями звозиться сміття, - каже народний депутат України 7-го скликання Едуард Леонов. Активісти кажуть, що зміни у Генплан села внесли на закритому засіданні і без будь-якого громадського обговорення.

Якщо до думки місцевих жителів не прислухаються, то вони загрожують продовжити акції протесту і навіть перекрити дорогу. Щоправда, на сільську владу всі ці загрози обурених людей діють мало.

Голова сільради Сергій Кравченко запевняє, що всі дозволи у забудовника є, а необхідна інфраструктура з'явиться пізніше. Але коли саме, не уточнює. У той же час Держархбудінспекція зупинила як самовільне будівництво.

Селян обурює саме такий кулуарний підхід сільради. Якщо проект київського забудовника втілять у життя, то кількість проживаючих в селі збільшиться на десятки тисяч людей! До такого навантаження інфраструктура населеного пункту явно не готова. У Підгірцях вже сьогодні складна ситуація з дитячими садками та школою, а дороги просто не витримають такого потоку автомобілів.

Популярні новини зараз
Українські пенсіонери отримають 200 гривень надбавки, але пощастить лише частині: у кого зростуть виплати Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

- У нас і так дуже критична ситуація зі школами, садочками, куди водити дітей, лікарні і дороги будуть перевантажені, - каже жителька села Вікторія Хохлата.

Треба зауважити, що нинішній скандал далеко не перший, пов'язаний із забудовником і місцевими властями. ЗМІ розповідали, що саме сільрада під керівництвом Кравченка «пішов назустріч» будівельній компанії, відмовившись від великих платежів, що могли б допомогти у вирішенні проблем села.

Пайовий внесок, який повинен платити забудовник, встановлюється сільрадою. І він склав всього 1% від кошторисної вартості проекту, хоча за законом ця цифра могла бути в чотири рази більше. Тобто, сільрада за одній їй відомою причиною добровільно відмовилася від чималих грошей забудовника, які могли б піти на соціальні потреби.

Крім цього, сільрада Підгірців став фігурантом ще однієї скандальної справи. Журналістське розслідування, встановило, що місцеві чиновники примудрилися провести багатомільйонний тендер всього за кілька хвилин! У грудні минулого року київська влада виділила Підгірцам 9 млн. грн. в якості компенсації за сміття, що звозиться сюди з мегаполісу. Незважаючи на те, що в селі існує маса проблем, пов'язаних з екологією, школою і дитсадком, гроші, що надійшли, витратили на ремонт дороги. А провести електронні торги і вибрати переможця вдалося всього за 4 хвилини! При цьому вже через кілька місяців на дорожньому полотні з'явилися глибокі тріщини, які свідчать про сумнівну якість ремонту.