Ми закликаємо українську сторону виконати взяті на себе зобов'язання і ні в якому разі не відходити від тих цифр, які були названі Володимиром Путіним і Віктором Медведчуком. Про це заявила Дарина Морозова, «уповноважений з прав людини в ДНР», коментуючи заяву віце-спікера ВР Ірини Геращенко про нібито «змінених в останній момент» представниками ОРДО І ОРЛО списках для обміну.

За словами Морозова, «влада республіки» хоч зараз готові віддати від Донецька 58 осіб в обмін на 207. Але на сьогодні, стверджує Морозова, українській стороні не вдалося процесуально очистити тих, хто знаходиться в списках.

«Київ спочатку попросив більше часу, щоб, відповідно до свого законодавства, процесуально відчистити осіб, підтверджених обома сторонами. Цього ми вимагаємо! До речі, якби Київ виконав 5-й пункт Мінських угод, що передбачає ухвалення закону, що забороняє їх переслідувати, і про амністію, то зараз у них проблеми з цим не було б взагалі», — впевнена вона.

Також представники Донецька зажадали від України, щоб людей віддавали з документами.

«Якщо людина звільнений актом про помилування, то йому на руки повинні видати його копію. Зараз у нас є категорія громадян – 128 осіб, забраних у попередніх обмінах, так їм не повернули документів, що посвідчують їх особу. Більш того, 80 з них до цих пір знаходяться у розшуку... Після обміну в Україні на «звільнених» знову відкрили кримінальні справи», — повідомила Морозова.

Популярні новини зараз

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Тіна Кароль відповіла на головне питання про Дана Балана: "Нам заважають"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Вона закликала українську сторону виконати зобов'язання, взяті нею на настільки високому рівні.

«І ні в якому разі не відходити від тих цифр, які були названі Володимиром Путіним і Віктором Медведчуком і підтверджені главами республік. І зробити це в найкоротші строки: до Нового року!» — заявила омбудсмен ДНР» Дарина Морозова.

Нагадаємо, 15 листопада на території Воскресенського Ново-Єрусалимського монастиря Віктор Медведчук звернувся до президента РФ Володимира Путіна з проханням посприяти звільненню утримуваних українських громадян за формулою «74 на 306». Путін в той же день поспілкувався з представниками ОРДО і ОРЛО, які підтвердили готовність до проведення такого обміну.