Нещодавно на полігоні ЗСУ випробували новітній ракетний комплекс Javelin і український керований ПТРК "Стугна". Стрільби американської протитанкової установки влаштували для перевірки ефективності і точності удару. Вогонь відкривали не по макету, а по справжньому танку.

Українська летальна зброя - аналог Javelin

Вже за кілька днів після старту випробувань вітчизняне КП СПБ "Арсенал" оголосило про розробку аванпроекту інфрачервоної (ІЧ) голівки самонаведення (ГСН) для високомобільного протитанкового ракетного комплексу III покоління.

В ході Міжнародної науково-технічної конференції, котра відбувалася у Львові 17-8 травня, вдалося з'ясувати, що відсутність ГСН для ПТРК виключає розробку ракетних комплексів III покоління, адже інші елементи у нас виробляються серійно і використовуються на вітчизняних ракетних комплексах ІІ покоління.

Бойова конструкція ракетного комплексу

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко в купальнику показала всім свої хащі, Арсен не проти

Тіна Кароль зізналася, як любить тріпати нерви коханому: "Скажи чесно"

У моторошній ДТП під Хмельницьким загинула жінка: летіла в машині, повній дітей

Зірку "Глухаря" Дмитра Гусєва знайшли мертвим біля знімального майданчика

Показати ще

Експерти провели аналіз всіх існуючих аналогів і створили технічне завдання для КП СПБ "Арсенал" на аванпроект автоматичного супроводу типової цілі (танка Т-72) від 5 кілометрів. Всі отримані схеми реалізують в рамках дослідно-конструкторської роботи. яка буде проведена протягом найближчих 3-4 років і закінчується виготовленням 2-3 дослідних зразків для подальших випробувань.

Як відомо, наприкінці 2017 року адміністрація президента США Дональда Трампа ухвалила рішення про продаж Україні летальної зброї, у тому числі протитанкових ракетних комплексів Javelin. 1 березня Державний департамент США схвалив продаж Україні 210 протиракетних комплексів Javelin і 37 пускових установок до них на загальну суму близько 47 мільйонів доларів. 30 квітня стало відомо, що Україна вже отримала Javelin.

Протитанкові ракетні комплекси III покоління

Це ракетні комплекси, в яких ракета наводиться на ціль в автоматичному режимі. Завдання оператора в таких комплексах - прицілитися і вистрілити, після чого можна залишити позицію. Здійснюється це шляхом використання в ракеті голівки самонаведення, яка шукає ціль і вражає її.

Javelin: технічні характеристики

ПТРК з таким способом наведення з'явилися в кінці 1990-х років, перший представник цих комплексів - американський FGM-148 Javelin виробництва американських підприємств Raytheon і Lockheed Martin.

Дивіться: Javelin для України: що треба знати про зброю від США

Як повідомляв портал "Знай.ua", до кінця травня Президент України Петро Порошенко планує взяти участь у випробуваннях американських протитанкових ракетних комплексів Javelin на українських полігонах.