Більше 10 тисяч громадян України затримано або вже засуджено у різних країнах світу. Про це повідомив журналістам на брифінгу держсекретар МЗС Андрій Заєць.

Посадовець зазначив, що з них більше 6,5 тисяч за рішенням судів позбавлені волі. Він підкреслив, що консульська служба працює по кожному із затриманих, пріоритетом є політично мотивовані засудження, вироки до смертної кари і довічного ув'язнення.

Держсекретар нагадав, що в Росії знаходиться 27 політв'язнів громадян України. На особливому контролі знаходиться ситуація з Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком.

Популярні новини зараз
Не робіть пюре і не смажте: як смачно і швидко приготувати картоплю, яку ви точно ніколи не куштували Українським пенсіонерам планують урізати виплати: хто може втратити частину пенсії Доведеться давитися цикорієм? Українські супермаркети підняли ціни на каву, стосується кожної марки По-жирному вже не буде: українські супермаркети поділилися новими цінами на солоне сало та свинину
Показати ще

Ще одна проблемна категорія, за словами держсекретаря МЗС, це українські моряки. У Греції утримується 150 українських моряків, 108 з них засуджені. В Італії затримано близько 100 громадян України.

Окрім того він додав, що багато українців затримані за перевезення наркотиків, тільки в Росії таких 2300 осіб.

Нагадаємо, незаконно ув’язнений у Росії український активіст Олександр Костенко, який відбував покарання у колонії в Кіровській області і вийшов на свободу 3 серпня. Наразі він уже перетнув український кордон і очікується, що під вечір він буде в Києві.

Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи , перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Як повідомляв раніше Знай.ua, виправну колонію в Лабитнангі, де незаконно утримують українського режисера Олега Сенцова, відвідав російський ієрей храму Святого Георгія Побідоносця.

Російський ієрей храму Святого Георгія Побідоносця в Лабитнангі Богдан Василюк в суботу, 4 серпня, відвідав виправну колонію, де зараз знаходиться незаконно утримуваний російськими властями український режисер Олег Сенцов.

Повідомляється, що під час обходу медичної частини установи ієрей зайшов в палату до Олега Сенцова і поцікавився про стан його здоров'я. Український режисер розповів, що відчуває себе нормально, за його станом здоров'я спостерігають медичні працівники, скарг на умови утримання у нього немає.

Ієрей запропонував українському режисерові поспілкуватися особисто і сповідатися, але Сенцов відмовився, так як допомоги священнослужителя не потребує.

Також Знай.ua писав про те, що відомий письменник Джонатан Літтелл написав відкритий лист Сенцову. Це американо-французький письменник, лауреат Гонкурівської премії (2006).