Президент Росії Володимир Путін хоче зробити з тимчасово окупованого Донбасу українську Чечню, щоб мати вплив на владу в Україні.

Таку думку висловив відомий блогер Денис Казанський.

Зокрема, він розповів, що окупаційні війська потрохи перетворюють колись цвітучий Донецьк на цілком занепалий та розвалений край, якою у далекі 90-ті була після воєнна Чечня. Казанський підкреслив, що кожен житель окупованого Донецька цілком розділяє його погляди.

"Я ніколи не думав, що мій регіон (сам Казанський родом з Донецька, - прим. ред.) перетворять в Чечню і будуть його називати українською Чечнею. Я ніколи б не бажав Донбасу стати українською Чечнею. Може, комусь така ідея подобається, ми ж пам'ятаємо, що сталося з Чечнею. Я не думаю, що жителі Донецька хотіли б стати донецькою Чечнею: щоб їх стерли з лиця землі, а потім, в кращому випадку, щось на цьому місці побудували нове, а, можливо, і нічого б не побудували", - говорить він.

За словами Казанського, Путін прямо не говорить про те, що може трапитися з Донбасом, якщо все піде по вищеописаному сценарію, але всі пам'ятають, як "Чечню стерли з лиця землі, а місто Грозний, який зараз є - це не те місто Грозний, який був у 1994 році". Адже на місці старих будівель, тут побудовані вже інші, і воно являє собою "абсолютно інше місто".

Як уточнює блогер, головною метою, яку переслідує Путін, плануючи зробити з Донбасу українську Чечню, є повернення окупованих територій до складу України на правах автономії і таким чином мати вплив на владу.

"Я б не сказав, що у нього цей план з'явився зараз, він існує вже останні чотири роки. Путін досить відверто говорить, що йому потрібно: він хоче впарити чужорідне тіло у вигляді Л/ДНР в Україну, щоб занести його нам у вигляді вірусу. Відповідно, щоб цей регіон увійшов в Україну на правах якоїсь автономії, визначав зовнішню політику, впливав на владу і так далі. Україна з цим не згодна, через це і тривають військові дії. Тому нічого нового Путін не сказав, він просто по-різному це називає. Хтось називає "Донецька республіка", хтось називає "Новоросія", автономія, а Путін зараз говорить що це українська Чечня. Можна по-різному називати, але суть одна і та ж", - уточнює Казанський.

Коли приїжджаєш на Донбас, переносишся на 20 років назад - Денис Казанський

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що український снайпер одним пострілом знищив бойовика.