Декілька днів тому Кабінет міністрів присвоїв українському місту Токмак (Запорізька область) офіційний статус депресивної території на найближчі п'ять років.

Як повідомляє портал Рoliteka, за цей період уряд повинен розробити для міста програму переборення депресивності і стимулювання розвитку. Окрім Токмака, на таке звання претендували ще шість українських міст, проте все офіційно відмовилися від такого статусу.

"Депресивність" визначається двома показниками: рівнем зарплати і безробіття: якщо вони набагато нижчі, ніж в інших містах, населеному пункту присвоюють подібний статус, а Кабмін зобов'язується розробити відповідну програму щодо виправлення ситуації. Щоправда, мало хто хоче таке "клеймо", оскільки це дуже відлякує інвесторів, а значить тільки погіршує і без того плачевну ситуацію.

Медпрацівники Токмака вийшли на пікет


Тим часом в Токмаку розповіли, що "клейма" не бояться і йшли на це свідомо, в надії запустити промисловість: "Історично ми були зав'язані на кількох машинобудівних підприємствах, які зупинилися в 2008 році. Зараз нам будуть розробляти плани по залученню інвестицій, створенню робочих місць. Їх спочатку узгодять в області, а потім і в Мінрегіонрозвитку. Ми хочемо створювати підприємства, а не просто проїдати гроші", - розповіли в місцевій адміністрації.

Популярні новини зараз

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Перловка з м'ясом, грибами і овочами: простий і швидкий рецепт

Головне за день: скасування безкоштовного проїзду, перемога Анни Неплях на Міс Україна-Всесвіт і правила носіння маски після вакцинації

Бетмен посадив Людину-павука на пляшку: такого навіть Супермен не витримає

Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що в світовому рейтингу Україна опинилася нижче Росії.

СохранитьСохранить