Новий маскувальний костюм представили для українських снайперів співробітники Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.

Про новинку, що отримала назву індивідуальний маскувальний комплект (ІМК), її автори з відділу розробки спеціального та захисного спорядження управління речового забезпечення розповіли в соціальній мережі Facebook.

За їх словами, основними аспектами ІМК є продуманість та великі можливості щодо маскування. До комплекту входить куртка, штани та накидка

"Вільна конструкція комплекту забезпечує максимальну свободу рухів, приховує контури людини, дозволяє використовувати в якості верхнього одягу, одягати на одяг нижніх слоїв, спорядження. Майже по всій поверхні комплекту розміщена швартувальна сітка, за допомогою якої можливо замаскувати себе згідно поставлених завдань, місцевості та погодних умов", - розповіли у відділі.

Популярні новини зараз

Повна, висока і з короткою стрижкою: українці оніміли від зовнішнього вигляду "Тіни Кароль"

У київському соборі "ожив" Ярослав Мудрий

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

8 березня: яскраві і незабутні листівки і привітання

Показати ще

У комплекті враховані всі потреби військовослужбовців під час ведення бою. Так, кишені, отвори, вентиляція, застібки та їх розміщення розроблені згідно анатомічних вимог та мобільних завдань снайперів. Манжети рукавів закривають практично всю долоню, а маскувальна сітка капюшону захищає від паразитів, приховує снайпера та основну частину зброї. У штанах є отвори для швидкого доступу до спорядження, а наявність еластичних шнурів та фіксаторів дає змогу бійцю підігнати костюм під себе.

Маскувальна накидка розроблена спеціально для тих завдан, коли не потрібен весь костюм, а є необхідність приховати лише верхню частину тіла. Вона набагато легша та мобільніша, має такі ж функціональні можливості,як верхня куртка, але це тільки рукава та капюшон.

Приступаючи до роботи, українські фахівці вивчили всі існуючі аналоги, а також врахували побажання снайперів, які несуть службу в АТО.

Тепер вони очікують фінансування для закупівлі цього комплекту та обіцяють і надалі "реформувати, змінювати та вдосконалювати ЗСУ".

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", бійці Кропивницького 3-й полку спецпризначення показали нову снайперську зброю.