2 липня у одному із улюблених курортних містечок українців Кирилівці Запорізької області активістам вдалося зафільмувати смерч, який пронісся прямо над Азовським морем.

Відповідне відео з’явилося у Facebook-спільноті "Helper Запоріжжя".

"2 липня 2018 року в 9:30 активіст Helper Запоріжжя Євген Павлюк зафіксував на відео рідкісне для наших широт явище. У Кирилівці в полі зору відпочивальників розігрався смерч", – мовиться у підписі до ролика.

На кадрах видно, що смерч сформувався далеко над Азовським морем і у підсумку до суші не добрався, а опісля взагалі втратив свою силу, не заподіявши на березі жодних руйнувань.

У коментарях до відео користувачі додали, що до цього моменту над Азовським морем можна було помітити ще два смерчі, і вони були набагато сильнішими за останній.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що нещодавно в російському Барнаулі пройшов руйнівний шторм, внаслідок якого довелося вводити режим надзвичайної ситуації.

Відповідні фото на своїй сторінці в Twitter опублікував фотограф і блогер Георгій Малець.

Відзначається, що стихія найбільше вдарила по Центральному району міста. Втратили електроенергію і воду (затопило насосну станцію) сім приміських селищ і лікарня, постраждали дахи приватних і багатоквартирних будинків.

Зафіксували падіння 92 дерев, не працює 14 світлофорів. Станом на обід 24 червня в місті продовжує йти дощ.

Крім того варто зазначити, що у неділю, 17 червня, страшна стихія, що виникла з нізвідки, злякала українців, що відпочивали на пляжі в селі Приморське Кілійського району Одеської області: над поверхнею моря пронісся смерч.

На своїх сторінках в соціальних мережах люди діляться фотографіями і відео видовища, що зачаровує. Зокрема, знімки в своєму Facebook опублікував глава Кілійського міської ради Павло Бойченко.

Як розповіли очевидці, до берега смерч не наближався, а вирував далеко над морською гладдю. Інформації про які-небудь руйнування, як і потерпілих не надходило.

Під час ефектного польоту воронки над морем на пляжі було багато людей. Всі вони заворожено стежили за унікальним для України природним явищем, яке було в цій історії безпечним, але насправді може руйнувати все на своєму шляху, знищуючи все живе.

Разом з тим варто зазначити, що за останній тиждень в Україні погіршилась погода. Стихія вирує фактично у всіх областях України.