Україна може продовжити закон про "особливий статус" Донбасу на рік уже цієї осені.

Про це повідомляють ЗМІ.

Зокрема, нардеп Юрій Береза заявив, що вже після канікул парламент у разі необхідності може взятись за продовження закону про "особливий" статус Донбасу.

"Якщо закон буде необхідний Україні, ми його приймемо. Але це все залежить від ситуації, яка буде на міжнародному, європейському та українському політичних полях. Важливо також те, що буде відбуватися на Донбасі. Ми будемо приймати той закон, який у першу чергу буде на користь нашій країні", - заявив заступник глави фракції "Народного фронту" Юрій Береза.

Він наголосив, що Київ цінує підтримку американських і європейських партнерів.

"Але і вони повинні розуміти, що у нас є свій український інтерес. Де їхня реакція на ту ж Угорщину, щодо її дій на українському Закарпатті", - сказав Береза.

Популярні новини зараз
Після вибухів у Криму росіяни раптом вирішили перемістити авіабази "від гріха подалі", але знову порушили правила безпеки Андрій Бєдняков з "Орла та Решки" показав, як виглядає справжній провал: "Скинув 5 кг" Дружина зірки "Чорне кохання" Бурака Озчівіта Фахріє Евджен пішла з дому після його візиту до путіна: "Дайте нам спокій" Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада"
Показати ще

Разом з тим варто відзначити, що раніше заступник голови комітету з питань нацбезпеки, народний депутат від Блоку Петра Порошенко Іван Вінник заявив, що Закон про особливий статус Донбасу зараз нікчемний - Верховна Рада України не буде його продовжувати.

За словами нардепа, парламент вже прийняв у середині січня 2018 року закон про реінтеграцію Донбасу, який у правовому полі повністю нівелює закон про особливий статус.

Також нардеп зазначив, в законі про особливий статус окремі його норми виконати неможливо. Пробблема полягає у статті 10, що включає в себе низку заключних положень, які вже неможливо виконати.

"Одночасно ці два закони не можуть бути реалізовані в повному обсязі. А закон про особливий статус - нікчемний", - сказав Вінник, а також додав, що про продовження особливого статусу Донбасу не може бути й мови.

У свою чергу представник Держдепу США у справах України Курт Волкер зазначив, що Україна повинна продовжити дію закону про особливий статус Донбасу, інакше ризикує опинитися в невигідній ситуації.

"Вони робили необхідні кроки, такі як прийняття цього закону про особливий статус і закону про амністію. У свою чергу Росія не зробила нічого для завершення конфлікту і виведення військ", - нагадав Волкер.

На його думку, закон був прийнятий, але не було його практичного застосування.

"На сьогодні немає і особливого статусу. Він запрацює тільки в тих умовах, коли буде домовленість, коли Росія виведе війська і будуть проведені місцеві вибори", - додає спецпредставник США.

Волкер наголосив, що Україна отримає більше шкоди від припинення дії закону, ніж від його продовження.

Реінтеграція та особливий статус Донбасу на порядку денному Верховної Ради.

Нагадаємо, в Італії накрили вербувальників терористів "Л/ДНР".

Як повідомляв "Знай.ua", в "ЛНР" захотіли повернутись під крило України.

Також "Знай.ua" писав, що бойовики "ЛДНР" масово продають росіян.