“Наш край” вимагає від уряду негайно відновити програму «Доступні ліки» та забезпечити українців обіцяними безкоштовними медпрепаратами. Про це зазначив у зверненні до Кабінету Міністрів України співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, у більшості областей України державна програма «Доступні ліки» майже місяць не працює.

«Численні скарги, які надходять на “гарячу лінію” та у громадські приймальні партії, свідчать про те, що програма «Доступні ліки» зупинилася. Люди повідомляють про відсутність ліків в аптеках, а також про численні відмови лікарів виписувати рецепти на безкоштовні ліки. В аптеках зазначають, що з 24 листопада припинилося фінансування програми. Вимагаємо від уряду негайно поновити дію програми “Доступні ліки” та забезпечити українців обіцяними безкоштовними медпрепаратами”, – наголосив Олександр Мазурчак.

Він зазначив, що влада обіцяє розширити перелік безкоштовних ліків, тоді як у наявності немає й вже передбачених програмою.

«Замість того, щоб вчасно компенсувати аптекам безкоштовні ліки, уряд просить видавати ліки у борг. Аптеки не готові цього робити, оскільки бюджети міст та областей ще не ухвалені: розпорядники не знають, якими коштами оперуватимуть. Коли області отримають кошти з державного бюджету на реалізацію програми – теж невідомо», – повідомив Олександр Мазурчак.

Популярні новини зараз

Вбивство Шеремета: суд виніс рішення щодо підозрюваної Юлії Кузьменко

Онкохвору Заворотнюк почали лікувати нестандартним методом через новий діагноз

В Україні змінились мінімальна пенсія і прожитковий мінімум: скільки отримаємо на руки

"Висохла вся": Волочкова в міні-шортах приголомшила своїми "трьома волосинками"

Показати ще

Він додав, “Наш край” продовжує контролювати реалізацію програми.

«Сьогодні ті, хто потребує допомоги, не можуть її отримати вчасно та у повному обсязі. «Наш край» й надалі буде допомагати людям отримати необхідні медикаменти. Ми примусимо уряд не лише обіцяти, але й виконувати свої обіцянки», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, «Наш край» спільно з небайдужими громадянами здійснює контроль по всій території України над реалізацію урядової програми “Доступні ліки”, що стартувала 1 квітня 2017 року.

Якщо людина належить до однієї з трьох категорій (хворі на діабет ІІ типу, бронхіальну астму чи серцево-судинні захворювання) та лікар відмовляє йому у рецепті або він не може отримати ліки в аптеці, що бере участь у програмі «Доступні ліки», слід звертатися на «Гарячу лінію» за телефоном 0 800 21 800 4 або у громадські приймальні партії “Наш край”.