У Запорізькій області цвіль і грибок "доїдають" унікальний храмовий розпис, який розробляв відомий художник Віктор Васнєцов. Про це повідомляє Opinion.

Вільнянський район Запорізької області, село Тернівка - саме тут понад століття тому, у 1905 році, на благодійні кошти поміщика Іллі Протопопова побудували церкву.

Багато знавців запевняють: Іллінська церква (названа в честь пророка Іллі) - маленька копія Володимирського собору, який розташовано у Києві. Незважаючи на досить пристойний вік, всередині церкви збереглася майже в первісному стані кахельну підлогу, а на стінах частково залишився дубовий іконостас. Однак унікальність храму полягає не в його віці, а у фресках.

Навколо розпису, точніше його авторства, ходило багато чуток. Провідний співробітник Запорізького художнього музею Людмила також вважає, що особисто Віктор Васнецов приєднався до оформлення Іллінського храму, але розпис робив не він.

Сьогодні храм знаходиться в жахливому стані. Взимку дзвіниця покривається товстим шаром льоду. Якщо йде дощ або сніг, то він йде не тільки ззовні - зсередини храму також тече.

Популярні новини зараз

Пішов з життя брат мільярдера Ріната Ахметова (оновлено)

Франківчани 6 років виживають у недобудові - "холодильник" без газу замість квартири

Ані Лорак вперше показала рідного брата – як Кароліна в чоловічому тілі: "Ми схожі"

Українське "Дизель Шоу" продалося каналу країни-агресора: скоро прем'єра

Показати ще

Фахівці давно вже розробили макет, як повинні виглядати дзвіниця і купол. Але через відсутность коштів вже кілька десятків років не вирішується проблема перекриття даху.

Сьогодні справжній витвір мистецтва, який пережив знущання радянської влади, фактично доїдає грибок і цвіль. Він уже дійшов до "Страшного суду", а від "Рівноапостольного князя Олександра Невського" вже зовсім скоро нічого не залишиться.

Фото храму

Фото храму

Фото храму

Фото храму

Нагадаємо, учені Єврейського університету вважають, що знайдена біля Храмової гори в Єрусалимі друк VIII століття до нашої ери могла належати самому пророку Ісаю.

Крім того, важко уявити столичний спуск без наметів із сувенірами, які вже стали просто візитною карткою на історичній вулиці, однак варто звикати до змін. Вже до весни влада планує очистити від торговців одне із найулюбленіших місць туристів і киян.

Дивіться сюжет про храми

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Кремль знайшов диявольський метод розгойдати Україну.